avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Activitate meryleen

Activitate meryleen

Multumesc mult pentru raspuns, nu-mi vine sa cred de la ce suma de bani avuta de noi, cetatenii se acorda inca un banut, doi, iar eu care depasesc cu mult aceasta suma ar trebui sa fiu o fericita din pacate lucrurile nu stau asa dupa cum se poate sti de noi toti...ce sa mai zic ca nu mai este nimic de zis la asa o situatie...
Am o pensie de invaliditate de gradul 3 in valoare de 402 lei si am inteles ca venitul minim garantat este de 640 lei de aceea credeam ca mi se poate da diferenta pana la 640 lei, in legatura cu autoturismul din anul 2007 pot sa il fac cadou fiicei mele care deja il conduce sa-l trec pe numele ei, iar sotul in prezent are 580 lei din somaj, deci as vrea sa stiu daca mai avem vreun drept la ajutor social chiar fara sa mai am pe numele meu un autoturism, va foarte multumesc, sper sa ma lamuresc.
ce ma sfatuiti sa fac, cum sa procedez, unde sa merg? Ajutorul social se da permanent ?
va rog sa-mi spuneti daca la pensia mea medicala in valoare de 402 lei mai am dreptul la vreun ajutor social ( detin un autoturism cu o vechime mai mica de 10 ani )la fel si pentru un somer care incaseaza lunar 580 lei, va multumesc anticipat
Va rog sa-mi spuneti daca persoana cu handicap grav are dreptul de a primi salariul cuvenit unui asistent personal fara a avea acest asistent, daca se poate da salariul cuvenit ingrijirii de un asistent personal persoanei cu handicap fara a avea asistent personal. Multumiri.
va rog sa-mi spuneti care sunt actele necesare pentru cununie la primarie cu cetatean francez, sotia cetatean roman, multumesc.
Locuiesc la parter, nu exista uscatorie sau alte spatii de care pot sa beneficiez la etajele superioare. E legal sa platesc lunar liftul cat si reparatii, revizii, etc. ce privesc liftul? Care este legea in prezent in acest sens? Multumesc.
va rog sa-mi spuneti cam cat ar putea dura un proces de atacare testament de catre surorile defunctei, rude de gradul 1 nu exista...multumiri.
Răspuns la discuția termene in proces
asta intrebam cam cat sunt in prezent termenele aproximativ, cateva luni, o luna?!
ma refer in bucuresti, respectiv sectorul 2.
Răspuns la discuția termene in proces
ma scuzati dar termenele sunt cam de 1 an???!, adica mai multe termene mai multi ani??!