avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate nemes

Activitate nemes

Discuție cum pot afla
a trecut o luna de cand mia fost retinut permisu de conducere pentru alcool si nimeni nu ma mai chemat nici unde cum pot afla ce acoolmie mia iesit an sange?
Răspuns la discuția nu la volan
va multumesc pentru raspun,si care este procedura pe care trebue facut an acest caz,ca sa castige dreptatea?
Discuție nu la volan
as avea o antrebare am un prieten care a baut si a fost gasit de polite antrun parc din oras stand pe capota masini beat politia a cerut actele si i sa zis ca el este conducatorul auto desi el nu a fost oprit an trafic,nici nu se afla la volan dupa acesta politia a luat a duls la spital si i sau recoltat probe biologice si a fost testat cu etilotestulotestul an care a iesit 0,90 an acest caz politia are derptate sau ce este de facut?cu stima NEMES
Multumesc mult.Avand in vedere ca nu prea se poate gasi loc de munca si acolo nu ma pot intoarce si asta va fi mai mul decat nimic:(
oare ami trimite citatie de la politie sa ma duc sa dau declaratie ca anca nu am dat nici unu,sau asteapta sa fie gata rezultatele probelor biologice
Dar totusi nu pot calcula cam ce suma voi primi daca am avut salar minim pe economie,undeva in jur de 400 ron lunar aproximativ
Multumesc pentru toate lamuririle.
Răspuns la discuția alcoolul
atata ai avut in sange sau in etilotest?
eu am avut 0.98 in aer rezultate biologice inca nu stiu
va rog sa-mi scrieti ca sa stiu la ce mat astepta
Multumesc
cu o alcoolemie de0.98 in etilotest pot ajunge si la inchisoare cu executare?Daca o sa angajez un avocat care sa ma reprezinte la procese si sa grabeasca un pic lucrurile avand in vedere ca este prima fapta si fiind intretinator de familie ..etc pot scapa cu o pedeapsa mai blanda?
Multumesc pentru lamurire.Am lucrat 3 ani inainte sa intru in CCC,ceea ce inseamna ca daca ajung sa fiu somera o sa primesc 6 luni din cate am inteles eu?
Aceasta suma se calculeaza in functie de salariul pe care am avut inainte de CCC?