avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate simion nicoleta

Activitate simion nicoleta

Răspuns la discuția preluare firma
si daca preiau numai activul firmei se poate?;) multumesc
Răspuns la discuția lipsa in gestiune
daca are contract de munca inregistrat ca gestionar trebuie sa faceti o plangere la politia economica daca a fost inregistrat lucrator comercial sau sub o alta functie pierdere de timp nu veti face nimic ma confrunt cu o astfel de situatie am facut plangere dar contractul era inregistrat pe lucrator comercial de la economic mi sa spus ca nu le pot trage la raspundere. poate dumneavoastra aveti mai mult noroc
Discuție preluare firma
buna ziua as vrea sa preiau o firma de la cineva care pleaca din tara firma are ceva datori la stat si la furnizori intrbarea mea este daca preiau aceasta firma trebuie sa ii platesc eu datoriile? astept raspunsul dumneavoastra va multumesc
am o masina in leasing pe firma am gasit pe cineva sa ami achite datoria catre laesing pana la incheierea contractului dupa care eu sa ai fac acte dar ar fi o problema firma mea are datori la bugetu de stat .exista riscu sa nu ai pot face acte io pe firma nu am incasat nici un ban in plus .fiind multumit ca scap de datoria catre leasing pentru ca urma sa ami ridice leasingu masina dar datoria ramnea de platit. ce sfat ami dati cum pot sai fac acte persoanei respective.:">
da are voie:P
Buna ziua,ce trebuie sa fac sau cui trebuie sa ma adresez pentru reorganizarea firmei pentru ca vanzarile au scazut si nu mai acopera cheltuielile. Multumesc:sorry::sorry:
art.28 nr.2/2001REGIMUL JURIDICSI COMPLETARI PRIN LEGEA NR.180/2002
am primt o instintare de plata de la I.T.M.de 3000 lei dar nu ami da dreptul sa o platesc la jumatate in 48 de ore .pot face contestatie #-o
Răspuns la discuția am primit ameda de la I.T.M
art.21 din leg108/1999
am primit prin posta la sediu procesul verbal ne cu amenda de 3000 ron.pentru ca nu am platit un angajat .a esit lipsa in gestiune 5400 ron am depus reclamatie la politia economica si se afla in curs de ancheta .a recunoscut ca este lipsa dar nu stie de unde.dar normal trebuia sa trimita o instintare i.t.m. dupa care sa ami dea amenda .