Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... reorganizare firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

reorganizare firma

Buna ziua,ce trebuie sa fac sau cui trebuie sa ma adresez pentru reorganizarea firmei pentru ca vanzarile au scazut si nu mai acopera cheltuielile. Multumesc:sorry::sorry:
Reorganizarea poate fi facuta de companie cu aprobarea Adunarii Generale a Actionarilor, de administratorul judiciar, prin raportul de evaluare, sau de creditorii companiei.

simion nicoleta a scris:

Buna ziua,ce trebuie sa fac sau cui trebuie sa ma adresez pentru reorganizarea firmei pentru ca vanzarile au scazut si nu mai acopera cheltuielile. Multumesc:sorry::sorry:
Buna seara .
Si daca nu se refera la fuziuni,absortii,contopiri,etc. ci la reorganizarea judiciara in sine, aceasta se poate numai in cazul aprobarii insolventei,in conditiile art.28 din Legea nr.85/2006,de catre Tribunalul Comercial.
Marius Bote .