avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate davidescucostel

Activitate davidescucostel

Da , ok . Numai că mi se pare ciudat că cineva sa te urmărească și țină cont de cate ori cumperi ceva ...


gi-jane2 a scris:

Daca asa e regulamentul, trebuie respectat, nici nu ar fi trebuit sa incercati sa luati mai multe, nu sa sperați sa nu va recunoasca vanzatorul. Adresati-va francizorului si anpc-ului, vedeti daca vi se da dreptate.
Nu cunosc regulamentul, dar cred ca e scris undeva pe site, pe un pliant etc.

Buna seara
Am o întrebare , și anume : Un comerciant ,mai exact o franciza administrată de x,y,z , are voie sa nu-mi permită să iau mai mult de 3 promoții ( de ex la țigări ) pe motivul că regulamentul prevede că o persoană poate lua 3 promoții pe campanie ? Nu mi se pare normal că această triere sa o poată face un văzător din acest magazin , să decidă dacă am fost sau nu de 3 ori . Eu poate am frați gemeni sau persoane care seamănă cu mine . Cred că nu sunt relevante camerele din magazin că proba , pentru că aceste filmări sunt date cu caracter personal și o identificare personală , faciala ,nu o pot face decât organele competente respectiv poliție , jandarmerie . Toate magazinele au tot felul de promoții și nu se îngrădește nimănui dreptul de a cumpăra un anumit număr decât poate poate fi condiția x bucăți pe un bon fiscal , in nici un caz să facă un vânzător trierea după chipul unei persoane ....
Ce este de făcut în acest caz ? Va mulțumesc.
Cu un link , o adresa , ma poate ajuta cineva ?
Am intrat pe siteul ANAF si nu am gasit sa pot face o sesizare.... este greoi si incalcit
O sa formulez o reclamatie online catre ANAF ..... poate ca vor lua masuri
Buna ziua
Unde se poate reclama o pagina si un grup al unei persoane fizice care aduce e la Turci toate mizeriile de haine , fake-uri si le vinde pe aceasta pagina ? Nu declara nimic , face evaziune .... haine prost calitativ.
Răspuns la discuția Prima de nastere de la angajator
O sa incerc ...
Multumesc
Răspuns la discuția Prima de nastere de la angajator
Un articol/articole pe care pot sa le punctez in cerere ?
Multumesc ,
Răspuns la discuția Prima de nastere de la angajator
Buna ziua
Eu din pacate nu am de unde sa aflu ce este reglementat in cazul lor...Momentan nu am facut cererea ,
Urmeaza . Aveti cumva un model concis de cerere ? Cornel Vasile a scris:

Daca exista reglementat la nivel de angajator acordarea unui astfel de ajutor, atunci acesta decide si cuantumul acestuia.

Răspuns la discuția Prima de nastere de la angajator
Multumesc
Răspuns la discuția Prima de nastere de la angajator
Ok. Dar un model pentru aceasta cerere unde pot gasi ?