avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 353 soluții astăzi
Forum Activitate c1pr1an

Activitate c1pr1an

Discuție timbru de mediu
buna ziua! cat ma costa sa trec o masina pe numele meu (peugeot 206, motor 1,9 , an 1999) , euro 2, daca stie cineva sa-mi dea un link unde pot calcula taxa, multumesc
buna ziua! daca intra in viguara timbru de mediu mai este valabila taxa auto?
buna ziua! daca intra timbru de mediu in vigoare mai este valabila taxa de inmatriculare veche? am cumparat o masina SH iar ca sa o trec pe numele meu ma costa 8400 ron , nu am sa dau niciodata banii astia , intrebarea este: timbru de mediu va anula taxa de inmatriculare?
Răspuns la discuția timbru de mediu (taxa auto)
8700 ron , nu cred ca e bun, oricum ms
buna seara! mi am cumprat o masina second hand, an fabricatie 1999, cine stie cat ma costa taxa de inmatriculare?
Discuție timbru de mediu
Buna ziua! Am un peujeout din 1999 ,motor 1.9 clasic, cat ar fi taxa de inmatriculare la ea? multuemsc
Discuție Fiscalul - auto
Buna ziua! am cumparat o masina si mi a dat fiscalul la ea pe data de 15.01.2013 , cand am fost sa o trec la mine la impozit mi a cerut sa platesc impozitul pe anul trecut, e normal asa daca propietarul masinii mi a dat fiscalul la 0?
Discuție inscriere auto
buna ziua! Am cumparat o masina de la cineva si vreau sa o inscriu, problema e ca propietarul are amenzi si nu prea poate sa;mi dea fiscalul. Ce e de facut in cazul asta?
Discuție taxa auto
cum se poate inmatricula o masina fara sa platesc taxa auto?
Răspuns la discuția impozit autoturism
pai bun si daca cel care mi-a vandut masina nu e in tzara? ce fac in cazul asta?