avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate monq

Activitate monq

buna ziua,
stie cineva vreo banca sau IFN care sa acorde credit unei INTREPR. INDIVID. cu o vechime de 1 an de zile si cu 6 luni intarziere la o banca ( deci sunt in biroul de credit) ?
vreau sa-mi extind activitatea ( comert ) si am nevoie de un credit.
pana la urma si cei din top 300 au valoarea creditelor mai mare decat averea!!!
fara credit nu poti sa faci nimic.
pot sa girez cu 2 terenuri evaluate la 26000 de euro
va multumesc si astept raspuns cat mai urgent
a auzit cineva de good.bee credit ?...care cica acorda credite unei categorii de întreprinzători mici si mijlocii care au acces dificil la resurse financiare, de expertiză şi consultanţă. "Grupul pe care îl servim cu precădere este cel format din micii întreprinzători, agricultori şi meseriaşi din mediul rural şi din oraşele mici."
am ceva avantaje referitor la costuri, taxe, impozite, asigurari sociale, etc
va multumesc frumos si astept cu nerabdare raspunsul d-voastra.
multumesc
cu conditia sa ma incadrez in % legi :L 80/1995 SI L53/2011 PT MODIFICAREA SI COMPLETAREA LEGII.
Dar cum in Romania orice lege se poate interpreta poate ma sfatuiti si pe mine ce sa aleg.
va multumesc frumos si astept cu nerabdare raspunsurile d-voastra
vreau sa-mi infiintez o intreprindere individuala pe numele meu sau al sotului, si in prezent sunt somer, dar de fapt mi s-a terminat si indemnizatia de somaj, mai sunt considerat somer?
Pot sa ma angajez cu carte de munca si sa beneficiez de L76/2002 ? ( adica 750 lei pt somer cu studii superioare)
Sau sa infiintez II pe numele sotului si sa ma angajeze el.?
MAI SUNT CONSIDERAT SOMER?

va multumesc frumos si astept cu nerabdare raspunsurile d-voastra#-o
vreau sa-mi infiintez o II si am nevoie de un ghid complet, cum am gasit pe FORUM legat de infiintarea unui PFA. Se poate ?
care e diferenta intre PFA si II ?
va multumesc si astept cu nerabdare raspunsurile d-voastra
O ZI BUNA
vreau sa-mi deschid un magazin second hand de haine si nu stiu ce forma juridica sa adopt.Bineinteles, ca nu se pune problema de SRL pt ca are costuri prea mari ( ch de constit.,impozit pe profit, tva, etc).Imi poate da cineva un sfat?
Care e dif intre PFA si INTREPR.INDIVIDUALA ? ( costuri, tx, impozite, contributii sociale, etc).
multumesc frumos si astept cu nerabdare raspunsurile d-voastra
o zi buna
buna,
pe data de 17 .09.2010 am depus la bcr o notificare in legatura cu actul aditional (pe care nu l-am semnat) referitor la 2 credite pt nevoi personale.( s-a marit marja bancii de la 2.5 pp la 9,8 pp si comisionul de risc s-a adaugat la comisionul de administrare). Daca nu primesc nici un raspuns favorabil din partea bancii ( in 30 de zile), care e urmatorul pas pe care trebuie sa-l fac?
va multumesc
buna, ajutati-ma si pe mine intr-o problema, va rog frumos!
in noiembrie termin somajul si inca n-am reusit sa ma angajez, vreau sa stiu daca mai beneficiez de "ceva" de la stat sau primarie.
va multumesc