Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... notificare in legatura cu oug 50 depusa la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

notificare in legatura cu oug 50 depusa la banca

buna,
pe data de 17 .09.2010 am depus la bcr o notificare in legatura cu actul aditional (pe care nu l-am semnat) referitor la 2 credite pt nevoi personale.( s-a marit marja bancii de la 2.5 pp la 9,8 pp si comisionul de risc s-a adaugat la comisionul de administrare). Daca nu primesc nici un raspuns favorabil din partea bancii ( in 30 de zile), care e urmatorul pas pe care trebuie sa-l fac?
va multumesc
Dupa expirarea perioadei de raspuns aveti optiunea de a va adresa cu a reclamatie la ANPC si ulterior in instanta invocand clauze abuzive cuprinse in actul aditional pe care, ati refuzat sa il semnati.
Succes in demersuri :training: