avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters162843

Activitate ContSters162843

Răspuns la discuția Semiremorca numere expirate
mersi pt raspunspermisul este retinut de vreo 3 luni am circulat cu dovada si cind l-am sunat pe inspectorul care imi instrumenteaza cazul mi-a rasp ca politia imi da pedeapsa administrativa si nici dovada nu se prelungeste desi eu am 20 zile de a contesta Ordonanta de scoatere de sub urmarire penala
am condus un tir+semiremorca memtionez numai semiremorca a avut numerele expirate fiind in leasing mie mi-a fost retinut permisul mi-a venit hotarirea de la parchet scos de sub urmarire penala conf art 10 lit.b Cod procedura penala+art 262 pct2 In baza art11 pct.1 lit b si art 10 lit.b1 din cod procedura penala si art 91 din codul penal se dispune scoaterea mea de sub urmarirea penala pe mine ma intereseaza daca se poate sa nu-mi suspende permisul de conducere stiu ca sunt vinovat ca nu am verificat bine actele dar mantionez ca tirul nu este al meu am coordonator de transport se poate contesta ceva cu cistig de cauza
Răspuns la discuția numar de inmatriculare expirat
multumesc pentru raspuns..Din experienta dumneavoastra la ce pedeapsa sa ma astept permisul de conducere pe cit timp va fi suspendat
am o problema sunt sofer profesionist si am tractat o semiremorca cu numarul de inmatriculare expirat mentionez ca semiremorca este in leasing la ce pedeapsa sa ma astept ?de ce numai conducatorul auto este vinovat oare nu este si obligatia Administratorului firmei sa se asigure ca toate documentele sunt in regula.Eu nu am cazier judiciar si nu am avut asemenea probleme multumesc anticipat pentru ajutor