avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Activitate marinescuioan

Activitate marinescuioan

Discuție procedura
Buna ziua in cazul unei anchete la serviciul de investigare a fraudelor procurorul desemnat de la ce complet de judecata este?
Discuție insolventa
buna ziua in anul 2009 in luna mai am cesionat partile sociale a unui srl(toate) si noul asociat unic a devenit si administrator,pe rol existau 3(trei) credite la care in momentul cesiunii ratele erau la zi,de asemenea nu exista nici o datorie fata de bugetul statului,actele contabile fiind la zi.mentionez caci noul administrator a preluat creditele cu act aditional in banci cu acordul bancilor.acum lichidatorul m-a dat in judecata pentru atragerea raspunderii si pe mine ca fost administrator si pe noul administrator.
Discuție proceduri
Buna ziua.As dori sa stiu cat timp se poate tine un dosar la politie intr-o cercetare penala,daca este un timp limita,
Discuție firma de paza
buna ziua.as dori sa stiu cat este capitalul social minim pentru o firma de paza
buna ziua.in 2008 am cumparat 11 ha teren agricol pe care l-am intabulat.terenul il lucreaza o societate agricola care nu mi-a dat arenda.precizez caci nu am nici un contract de arendare cu respectiva societate,dar societatea adepus la apia documentatia pe terenul respectiv pentru alua subventiile de la stat si ue.ce pot face pt a fi platit.terenul este in zona metropolitana oradea?care este aproximativ suma de bani care mi se cuvine,pe ha?mutumesc.
Discuție amenda penala
intr un proces penal cu loviri si alte violente am primit 1000 lei amenda penala,am facut recurs si am primit 400 lei amenda penala,intrebarea mea ar fi in cat timp nu mai apare in cazier caci am fost condamnat.
Discuție cale de atac
daca am pierdut un proces si am pierdut si recursul mai exista posibilitatea unei cai de atac
Discuție dubla cetatenie
buna ziua as dori sa stiu daca bunicii mei din partea tatalui meu au fost de etnie maghiara as avea posibilitatea sa cer a 2 cetatenie, adica cea maghiara si care ar fi etapele de parcurs.multumesc.
pentru suprafata de teren de 9800 mp a fost deschisa o actiune separata care, dar dosarul a fost conexat la primul.nu as putea face recurs doar pe dosarul care s a conexat.
cand fac recurs pot sa fac numai pe suprafata de 9800 mp de teren sau numai pentru toate suprafetele deoarece restul suprafetelor le am instrainat