Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dubla cetatenie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dubla cetatenie

buna ziua as dori sa stiu daca bunicii mei din partea tatalui meu au fost de etnie maghiara as avea posibilitatea sa cer a 2 cetatenie, adica cea maghiara si care ar fi etapele de parcurs.multumesc.
Buna ziua !
Avand in vedere prevedwerile legale puteti soliita si primi cetatenia maghiara . In acest sens va adresati ambasadei maghiare in Romania sau unui consulat maghiar din Romania.
Cu stima !