avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate qsef

Activitate qsef

Cred ca am fost inteles gresit referitor la intrebarea mea de pe forum referitor la cupoane: da in anul 1990 sau emis de catre agentia nationala de privatizare actiuni constind in cupoane de cite 975000 actiuni pe cupon.Acestea tebuiau depuse pentru a te inregistra ca actionar la diferite firme de stat pe atunci bancii etc.Eu nu am facut acest lucru nu leam depus nicaeri si intreb mai pot face ceva cu ele mai sunt valabile pe undeva.Multumesc
As dori daca se poate sami spuna cineva unde pot vinde sau daca sa mai vinde cupoane privatizare nedepuse
Mi sa raspuns ca pot sa fac contestatie la executare am facuto mi sa fixat o cautiune pe care a trebuit so achit in jumatate de ora imposibil de realizat si fizic si legal am pierdut si am fost evacuati.Sa ma fac bine inteles nu ma mai intereseaza imobilul pierdut sau o eventuala contestatie care orcum nu mai e in termen noi la vremea executarii am semnat un proces verbal de executare pe o suma de bani neam prezentat la executor sa o achitam am fost refuzati me motiv ca suma este cu totul alta si ca cea existenta din dosar este eronata si pe aceasta eroare a societatii de leasing am ramas in strada.In acest context doresc un singur lucru sa mi se plateasca daune pentru suferinta ce mea fost cauzata si cei vinovati sa raspunda conform legii.Daca poate cineva sami spuna ce se poate face in acest caz.
Daca sa evacuat dintr-un umobil abuziv neavind un dosar de executare corect ce se poate face.Poae cineva sa raspunda la aceasta intrebare.As dori sa mi sa spuna pasii care trebuie sai parcurg pentru a solicita daune morale.Multumesc mult.Datorita unor interese meschine e greu in ziua de astazi sa primesti o consultanta juridica corecta pentru ati face dreptate in propria tara.
As dori va rog frumos sami raspunda cineva daca am fost lovit fara a necesita ingrijiri medicale pot depune plingere penala sau sfatuitima ce pot face in acest caz
As dori sami raspunda cineva ce pensie estimativa pot avea la o vechime de 9 ani si daca in aceasta vechime se ia in calcul si stagiul militar.Multumesc