avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate catalinush

Activitate catalinush

am si eu o intrebare,sa incep cu inceputul
mama mea lucreaza la o firma de tricotaje,textila... si mi-a zis ca a auzit ca patronul primeste 1000 de euro la fiecare angajare pe care o face de la statul roman
intrebarea mea este,mai este in vigoare aceasta lege,sau a fost vreodata?
pentru ca aceasta firma,acest patron tine 1 saptamana in proba un angajat nou apoi il baga pe productie,apoi il da afara si angajeaza pe altul ca respectivul pleaca ca nu ii convine
si raman doar cei vechi
si face multe angajari si da afara,face contracte pe perioada de 3 luni
este legal?
si in legatura cu 1000 de euro per/nou angajat este in vigoare?
multumesc
Răspuns la discuția Mostenirea \\"legala\\"
va multumesc frumos
deja am trimis un mail unei doamne notar care are sediul in cel mai apropiat oras de satul bunicii mele sunt curios daca imi raspunde
multumesc,toata stima!
Răspuns la discuția Mostenirea \\"legala\\"
dupa cum am spus nu stiu multe despre aceste acte/proceduri si mai am o mica intrebare
notarul/biroul notarial de unde trebuie sa fie?
adica: in satul urzicuta jud dolj,la 10,15 km(nu stiu exact) de bailesti
si la 40,50 de km de calafat eu stau in calafat,pot face la notar din calafat?multumesc pentru raspunsuri
buna ziua,am si eu cateva intrebari,in primul rand sa va explic sper ca pe scurt si la obiect despre ce este vorba
bunica mea are o casa si niste teren undeva la tara si vreau si eu si ea sa il treaca pe numele meu,nu am facut niciodata o tranzactie,nu am cumparat pana acum nimic nu stiu unde sa merg ce trebuie sa fac si aproximativ cam cati bani imi trebuiesc
intrebarile mele sunt simple sper
ce trebuie sa contina "dosarul" pentru a fi eu proprietar?
dupa ce obtin impreuna cu bunica acele documente,unde trebuie sa merg cu ele?
si desigur aproximativ cat costa aceasta "trecere/tranzactie" sa stiu sa imi strang acei banuti
va multumesc
Răspuns la discuția am o problema,va rog putin ajutor
cu tot respectul,stiu ca nu aveti contractul in fata si presupun ca e mai greu,dar de ce nu coincid raspunsurile voastre? :(
Răspuns la discuția am o problema,va rog putin ajutor
multumesc frumos,ii spusei si lu tati si o cautam sa vindem apartamentul dupa ce il vindem o sa vorbeasca cu banciile,multumesc frumos,moderatorul poate sa inchida postul
Buna ziua,am o mica mare problema,tatal meu a imprumutat bani de la 3-4 banci,sincer nu stiu cum toate i-au dat bani,credit de consum si de aproape 1 an de zile a ramas fara servici si nu poate sa mai plateasca,am primit de la firma EOS si firma kruk niste somatii si hartii pe care zic de executare silita,dar tati nu a a facut ipotecar,poate sa ne ia casa? si inca ceva,as vrea sa vand apartamentul si sa ma mut la un sat aproape de orasul meu ,dupa estimarile mele apartamentul valoreaza mai mult decat o casa si cu diferenta sa incepem sa achitam din datorii,putem sa vindem apartamentul ?,astept raspuns,multumesc anticipat