avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Activitate eutopia

Activitate eutopia

Mentionez ca avem contract de inchiriere cu societatea respectiva pe 2 ani in care se prevede ca rezilierea contractului are loc si daca nu s-a facut plata la termen.
Intre timp am facut plangere la politie , am luat legatura cu lichidatorul care nu recunoaste nimic, administratorul la fel nu stie nimic....Deci ce sanse sunt sa-mi recuperez bunurile si impotriva cui ar trebui sa ma indrept si cum ar trebui sa procedez? nu trebuia sa ia in considerare cont. de inchiriere, paza nu era necesara
Multumesc.
Problema mea e in felul urmator: Acum 2 ani am inchiriat de la o societate o hala pt a ne desfasura activitatea in domeniul de reciclare. In acest scop am adus in aceasta hala utilaje , am tras curent , etc...si ne-am desfasurat activitatea timp de 4-5 luni.Dupa aceasta perioada am continuat sa platim chiria inca 4 luni dupa care am luat legatua cu administratorul societatii si de comun acord fara a face niciun inscris am hotarat sa suspendam plata chiriei pana la momentul in care ne reincepem activitatea intrerupta datorita crizei.(mentionez ca hala face parte dint-un complex si noi eam singurii chiriasi) Utilajele au ramas acolo iar hala a fost inchisa cu lacate.Intre timp soc. respectiva a intrat in faliment si a fost preluata de un lichidator care nu ne-a notificat cu nimic intrucat noi am aflat ca e in lichidare abia cand am mers acolo si am constatat ca nu mai era niciun utilaj, lacatul era spart si totul devastat .