avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Activitate nastaseelena

Activitate nastaseelena

Răspuns la discuția buna ziua
daca fac prin executor punerea in posesie a imobilului mai trebuie autorizatie data de Judecatoria pentru patrundere in imobil?? asa am inteles de la Executor ca ar merge mai repede decat evacuarea! dar intrebarea mea e.. ca am act de intabulare.. deci...
Discuție buna ziua
am intrat in posesia unui act de adjudecare, l am intabulat si inscris la Primarie. ce trebuie sa fac de acum incolo pentru a intra in imobil? tin sa mentionez ca fostul proprietar e mai mult plecat de acasa si e un pic mai nebun va multumec!
Răspuns la discuția onorariu
s a incheiat numai un p v de cheltuieli si onorariu nu si un contract, executorul nu lucreaza cu contracte, ci in baza unei cereri de executare si p v cheltuieli... Acum intrebarea mea este . se poate cere incuviintarea p v cheltuieli pt a si recupera cheltuielile? va multumesc
Răspuns la discuția va rog sa ma ajutati!
da termenul de contestare a p v licitatie a trecut... acum mai trecuie sa treaca 15 zile pt p v distribuire. va multumesc mult pentru raspuns!
Răspuns la discuția va rog sa ma ajutati!
PAI DACA SE FACE DISTRIBUIREA SI CREDITAORE SI IA BANI... DE UNDE O MAI EXECUT EU PE EA? DAR PERS CU PROB PSIHICE NU POT FII EXECUTARE? VA MULTUMESC!
am castigat de curand un ap la licitatie! termenul de 15 zile pt contestatie a trecut ieri.. dar.. acum nu stiu ce trebuie sa fac? debitorul a dat foc la locuinta si dupa spusele vecinilor e bolnav psihic... acum mi e frica sa nu mi desfiinteze ceva pe motiv ca e bolnav, tin sa mentionez ca nu are decat un frate in viata care nu prea il intereseaza de el. maine se procedeaza la distribuirea pretului si mi e frica ca daca instanta desfiinteaza ceva sa nu pierd bani. va multumesc si astept raspuns!
Răspuns la discuția onorariu
adica poate cere incuviintarea instantei pentru executarea cererii de executare silita formulata de creditor? cum face dovada neplatii? daca a ti putea sa mi spuneti si pasii ..... va raman datoare! :) va multumesc
Discuție onorariu
ce se [poate intampla daca un creditor nu plateste onorariu de executare. De exemplu un creditor a inaintat executorului judecatoresc dosar pt recuperarea crentei, executorul nu i a cerut avans, firma debitoare a intrat in insolventa si acum creditorul nu mai vrea sa plateasca. legal ce poate face executorul pentru a intra in posesia banilor sai? va multumesc!
Răspuns la discuția Nu vreau sa fiu executat
PARTAJ PE CALE AMIABILA!!
Discuție EXECUTARE
buna seara. de curand am castigat un ap la licitatie, si am aflat ca fostul debitor avea de platit la asociatie o suma destul de mare. Ce trebuie sa fac acum? tin sa mentionez ca executorul a afisat pe usa imobilului publicatia de vanzare, si ca cei de la asociatie nu si au inscris debitul la cartea funciara. Ce trebuie sa fac? ca nu stiu cum si cat trebuie sa platesc eu la intretinere, atata tp cat ap nu are centrala proprie! va multumesc! astept rsp