avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Activitate euaditza

Activitate euaditza

Răspuns la discuția Valabilitate procura
procura are ca sa zicem asa un termen de valabilitate...e posibil sa fie expirata deja....dar te poti interesa despre aceasta
In ziua de astazi nu merita sa faci fapte bune pentru nimeni. Ceva de genu am patit anul trecut cand am cumparat un apartament...am zis sa fim buni si sa-l mai lasam pe vanzator inca o luna in apartament la solicitarea acestuia.zis si facut. a trecut luna si cand am mers sa elibereze tot nu a vrut.pana la urma am recurs la amenintari cu politia....si s-a mutat in acea zi dar trebuie sa mentionez ca a facut niste gesturi tare urate: a taiat tevile de la bateria din baie din perete, toate firele de care se prindeau corpuri de iluminat le-a taiat deasemenea din perete, a luat chiar si vizorul de la usa...sa nu mai spun ca nu ne-a dat decat un rand de chei desi ei erau 5 persoane in casa...si la ceva timp dupa....a incercat sa intre in casa, l-am gasit cu cheia in usa...schimbasem yala...si lista contonua.
Asa ca mai bine solicitui eliberarea apartamentului la data incheierii contractului de v-c.
Răspuns la discuția Uzucapiune
pamantul a fost dat in griaja unui inginer care il lucreaza iar o parte din recolta i-a fost data mamei.
Discuție Uzucapiune
Strabunica mea a decedat in 1996. Dupa moartea acesteia mama() a platit impozitul pe pamantul pe care aceasta la avut (pe numele decedatei prin persoana ei),iar de vreo 4 ani a dat pamantul in arenda.se poate pune problema de uzucapiune?mentionez ca niciunul din mostenitorii strabunicii nu au fost interesati de pamantul respectiv,
buna ziua,
firma de asigurari inbonlavire/deces nu vrea sa isi faca datoria si sa plateasca banca si as dori sa stiu cum s-ar putea rezolva acest caz si in canditiile in care as da in judecata firma de asigurari care ar fi sansele sa castig procesul?
am trimis toate actele necesare la firma de asigurari si nj s-a spus ca nu pot plati datorita "conditiilor preexistente".
tatal meu a decedat in uma diagnostocului de ciroza hepatica si neoplasm hepatic adica cancer ,diagnostic depistat in martie 2010 iar la data incheierii politei de asigurare in august 2008 suferea de hepatita c.
mentionez ca imprumutul la banca este pana in iulie 2011.
astept o opinie