avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Activitate kip_as

Activitate kip_as

buna ziua , am o intrebare , vreau sa vand un apartament prin credit prima casa .Apartamentul care doresc sa l vand suntem doi proprietari si o sulta revenita din succesiune , cum pot vinde apartamentu acesta daca apare sulta , as putea sa face un contract [antecontract] cu persoana care trebuie sa i dau sulta sa i dau sulta dupa ce incasez banii de la banca ? sau cumva sa plateasc sulta dupa ce intra banii de la banca in cont ? va multumesc !
Răspuns la discuția succesiune testament
mi a lasat toata averea stiuta si nestiuta asa scrie in testament ,dar e vorba de un apartament ,si nu a cerut reductiune ,cat mi se cuvine daca nu cere reductiune si cat daca ar cere reductiune va myultumesc
Răspuns la discuția succesiune testament
spun ca anularea testamentului doar ce s a terminat partajul inca nu s a facut multumesc
Răspuns la discuția succesiune testament
nu am inteles raspunsul ,as dori sa imi spuneti daca iau jumate jumate cu el sau cum e legal va multumesc
Buna ziua am si eu o intrebare ,un bartan mi a lasat un testament ,el era singur ,sotia lui decedata de vreo 10 ani , si mai are un baiat care nu avea treaba cu el,ok pana acum , baiatul batranului a deschis proces pt anulare testamentului si dupa cateva luni bune nu i a dat castig de cauza si testamentul ranmane valabil acum la partaj , cat mi se cuvine mie si cat se cuvine baiatului , va multumesc
Răspuns la discuția dator la banca
si daca facem asta, si nu mai platim rata ,nu avem nici o problema sa inteleg ? multumesc
Răspuns la discuția dator la banca
a murit pe 30 iulie , ma puteti sfatui cum sa fac sa rezolv problema va multumesc
Răspuns la discuția dator la banca
nu inteleg aici ,, daca acceptati mostenirea, acceptati si bunurile mostenite,dar si datorile. Din aceasta cauza, toti copiii devin garanti, in locul tatalui.,, ce mostenire sa accept ?? el nu avea nimic pe numele lui nu inteleg despre ce moastenire e vorba sa accept , dar daca nu accept mostenirea , acea mostenirre de care spuneti? va multumesc si scuze daca deranjez dar nu inteleg asta cu acceptatul mostenirii
Răspuns la discuția dator la banca
daca e credit nevoi personale si tata a murit , noi copii suntem garanti? suntem 4 copii? stiu ca la cel cu ipoteca poate prelua cop[ii datoriile dar asa la cel de nevoi personale tot copii trebuie sa plateasca??
Discuție dator la banca
buna ziua ,mama mea are 3 credite la banci in valoare totala de 800 ron salarul ei e de 550 ron in februarie iese la pensie , nu mai poaet plati creditele , apartamentul este pe numele meu de 5 ani prin act vanzare cumparare , tatal meu este mort el fiind garant la credit , mama nu are nimic pe numele ei ce se poate intampla in cazul ei daca nu mai plateste creditele va multumesc