avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Activitate g.draghici44

Activitate g.draghici44

astazi au venit 4 pers. de la o firma din Iasi si au ridicat masina, pe care le-am predat-o
tot azi am platit facturile restante in vel de 3000 lei, iar cei ce au ridicat masina au spus ca nu mai sunt probleme deoarece am achitat facturile restante
intrebarea mea este daca am terminat cu firma de leasing
cum sterg un mesaj sau intrebare postata de mine de pe forum
sunt executat in conditiile in care sunt de
acord sa i-a masina ?
am un contract cu rci pe 6 ani, am platit 3 ani si mai sunt 3
in prezent am ramas cu ratele restanta {din luna iunie 2010}..cu suma de 3500 lei-Ron am solicitat reesalonarea tuturor ratelor inclusiv cele restante si-mi trimit un act aditional ptr. al semna pe inca 6 ani cu rata de 115 e / luna fata de cum era 170 e/luna
nu am semnat noul act aditiona deoarece suma de 3500 lei-ron pe care ii aveam restanta nu au fost esalonati
intrebarea mea este ca am fost amenintat la tel. de d-na [editat] de la [editat]ca azi imi va rezilia contractul, ca voi pierde suma pe care le-am achitat-o pana in prezent pe cei 3 ani, respectiv 30.000 lei -Ron, ca imi i-a masina care in acest moment are numai 20.000 km si asta in trei ani de folosinta si ca in instanta voi mai platii cel putin inca 40.000 lei daune ptr. nerespectarea contracrtului, desii eu i-am trimis acte doveditoare ca sunt pensionat pa caz de boala din anul 2009, sotia a intrat in somaj si avem un copil de intretinut ...suma totala ce intra in casa 1400 lei fata de 3500 lei de acum 3 ani
atentie...am fost deacord sa semnez noul act aditional dar cand am vazut ca suma restanta nu a fost reesalonat nu am fost deacord....iar de aici mare scandal cu rci-ul
vreau sa stiu la ce ma pot astepta din partea acestora si ce imi mai pot executa in conditiile urmatoare.
-masina o vor lua, care este in stare inpecabila si are 20.000 km in trei ani
-am pierdut 30.000 lei -Ron....este normal sa-mi mai execute ceva?:(
am inteles, dar dece emit 4 facturi ? cand de 3 ani platesc 2 lunar ...una casco iar una rata masinii
iar iei din iulie imi emit 2 casco 2 auto
am luat o dacie in leasing...i-am anuntat sa nu-mi mai emita facturi si sa declanseze procedura de reziliere, intrucat eu cu sotia inainte castigam aproape 3000 lei-Ron iar acum avem impreuna 1400 lei-Ron, sotia a intrat in somaj, iar eu pensionat pe caz de boala si un copil in intretinere
masina are doar 20.000 km in 3 ani
azi am intrat pe contul meu la rci leasing si stupoare...lunar sunt emise cate 4 facturi incepand cu luna iulie pana in prezent, iar problema mea este ca eu nu am platit din luna iulie, iar modul de facturare al rci este lunar o factura de 100 lei ce reprezinta casco si factura normala a masinii care este 600 lei, iar in grafic din luna iulie apar cu facturile duble adica 4/ luna 2 casco 2 masina pana in prezent ...incompetenta s-au greseala
a doua intrebare este de ce mai emit facturi dsaca din luna iulie ii rog sa-mi esaloneze facturile s-au sa rezilieze contractul, desi eu le-am explicat ca nu am rea credinta de a platii:stunned: