avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters175146

Activitate ContSters175146

Discuție probleme divort
greseala de redactare a hot jud , ce fac multumesc
Discuție cum fac
am terminat div pe 23martie sa dat sentinta in fav mea ,dar nu mia venit hotarirea;in cit timp trebuie sa vina .ce perioada are drept de a face recurs la hotarire si de cind .cum pot face hotarirea definitiva si irevocabila si de cind .multumesc
Discuție divort
ponuntare divort...admite actiunea si cererea reconventionala in parte...ce inseamna va multumesc
Discuție divort
am divortat de comun acord .,copii minori ramin la mine ,pensie alim ,schimbare nume in data de 16 03,in cit timp imi vine raspuns sau daca ma pot duce eu sa vad ceea ce a stabilit instanta va multumesc
Discuție divort
sotia mea doreste ca copii dupa div sai poata lua in italia in vacante .copii sunt la mine .sunt obligat sai las in italia sau numai in tara .pensia de intretinere de cind se aplica de la inceputul div sau dupa terminare va multumesc
Răspuns la discuția divort
pot cere pensia alimentara din momentul introducerii act de divort sau pensia alim se plateste dupa terminare divort .va multumesc
Răspuns la discuția divort
a depus un program de vizita numai ca nu specifica unde in romania sau in italia si unde se duc copii mei in italia ,nu pot avea curaj sai las in vizita acolo
Răspuns la discuția divort
daca ea imi lasa copii sau eu cistig copii sunt obligat sai las in vizite in italia
Discuție divort
ce sanse are sotia mea cu care sunt in divort , avind impreuna 2 copii minori , sa cistige copii in cazul in care ea a plecat la ,,munca ,, in italia si nu a revenit la domiciliu de 2 ani . copii nu vor la ea , autoritatea tutelara in favoarea mea . avocatul meu mia dat toate sansele ca copii vor ramine la mine
Discuție divort
sunt in div cu sotia mea ,avem 2 copii minori , care sper sa ramina cu mine , am cerut pensie alimentara probl este ca ea se afla in italia unde si lucreaza ,este de acord cu div , pensia alim se va plati dupa venitul ei din italia ///? si daca ea nu aduce adeverinta si spune ca nu are servici?