avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2047 soluții astăzi
Forum Activitate vali m

Activitate vali m

Daca un angajat isi prezinta demisia in conformitate cu art 55 lit b si in decizia primita de la angajator este trecut art 81 alin 7 din legea 53/2003, cu ce il afecteaza pe angajatul care pleaca?
Sa puna 0 persoane pana recuperati ce ati platit in plus.
Nu!
Dati lunar consum 0 pana cand ajungeti la indexul real.
Pai se poate iesi anticipat la 57 ani?? Stiam ca la 58.
Avocatul bate campii....lasati-l sa vorbeasca, sa se simta bine. Vrea sa va sperie.
Un reviw negativ nu este fals informatic, pt ca i-ati spus "Dumneavoastra stiti cat ati dat pe piese si cat a costat de fapt reparatie, faceti un calcul si dati-mi banii inapoi sau va fac plangere"...nu are ce face, nu inseamna nimic si nici nu are dovezi ca ati spus; ''ca imi vor anexa toate aceste procese la locul de munca cu propunerea unei expertize psihiatrice.''...asta deja suna a santaj din partea lui. Puteti sa-i spuneti!! Doar nu credeti ca oricine poate cere o expertiza psihiatrica pt cineva fara motive fff intemeiate....si in cazul dvs nu exista.
Deci...incearca sa va sperie.
De ce? Intreb pentru ca nu stiu...
Nu se gasesc toate datele online?

Cornel Vasile a scris:

In mod normal, da.

Pai ce conditie au cei de la politie sau SRI referitoare la nota la purtare?
3 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este voie sa depozitati pe spatiul comun. Daca are cineva nevoie de salvare si trebuie luat cu targa? Dvs ati depozitat masa la alt etaj? ''sa ma ajute sa car masa sus in apartament,''
''Eu nu sunt membru al asociatiei.''...nu conteaza.
Răspuns la discuția Asociatie Proprietari
Dvs platiti. Tot ce intra la servicii...sunt pentru ca dvs sa puteti folosi bunurile respective.
Fondul de rulment este al proprietarului.
''..restul cheltuielilor referitoare la "cenzori, gospodarire, contributii salarii etc., cine le suporta? Eu sau proprietarul? ...tot dvs. Astea reprezinta o parte din lista de intretinere.
Doar daca nu ati stabilit altfel cu proprietarul.