avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Activitate glider_ady

Activitate glider_ady

va rog sa imi spuneti daca in Registrul de evidenta fiscala pentru anul 2010 voi calcula impozitul pe profit pentru cele doua perioade fiscale,asa cum am depus declaratiile 101, sau inregistrez pentru fiecare trimestru in parte?multumesc
si eu am aceeasi intrebare.o intreprindere individuala care are venituri mai mici de 35000 euro,trebuie sa depuna declaratia 392B?multumesc
as avea si eu o intrebare.va rog sa imi spuneti cum calculez impozitul pe profit pentru trim.IV 2010:tin cont doar de cheltuielile si veniturile din aceasta perioada,fara total sume din contul 691 din perioada precedenta?
multumesc
Răspuns la discuția schimbare administrator
In cazul in care doresc sa predau o societate in nume colectiv unei alte persoane,care va fi si administrator,cu toate obligatiile firmei,practic actualul administrator sa nu mai fie raspunzator pentru respectiva firma, ce acte trebuie sa fac?multumesc
Doresc sa transfer o societate in nume colectiv unei alte persoane,care sa preia toate obligatiile firmei,inclusiv creditul la banca,mijloacele fixe,absolut totul. va rog sa imi spuneti ce acte trebuie si la ce institutii ar trebui sa merg.multumesc
lucrez la o institutie publica.am avut un control de la curtea de conturi si acestia au stabilit ca sporul de ecran acordat in 2008 a fost ilegal,desi a fost dat printr-o decizie de catre directorul scolii si primarul localitatii.am inteles ca banii pot fi luati doar printr-o hotarare judecatoreasca.in caz ca aceasta se emite,vreau sa stiu daca banii trebuie dati toti o data sau pot fi in rate?va rog sa imi raspunda cineva!!!