avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Activitate catalinaparvu

Activitate catalinaparvu

pai si nu am inteles, se modifica sau nu indemnizatia pt absolventi, eu am 255 acum. va multumesc pt raspunsuri
am primit d la avocatnet.ro un mail care suna exact asa : "Indemnizatia de somaj scade din 2011, iar somerii care refuza un loc de munca nu vor mai beneficia de ea"

iar undeva in josul paginii citez : " iar indemnizatia de somaj la absolventi va fi inghetata la 300 lei, concomitent cu cresterea numarului de persoane estimat ca vor incasa ajutoare de somaj."
spuneti ca indemnizatia de somaj pentru absolventi va fi inghetata la 300 , dar nu s a taiat 15%?, e 255 de ceva timp, lamuriti-ma si pe mine va rog. multumesc
Răspuns la discuția Cum sa procedez
inainte de luna decembrie ne-au triis fax ca nu accepta cereri pentru concedii, luna aceasta fiind cea ai profitabila.....nu sunt impacata ca am plecat pentru ca imi placea ceea ce faceam dar ma siteam in pericol, nici acum nu mi-am revenit complet....dar nu stiu cum sa ma scuz in fata colegelor si a sefilor
Discuție Cum sa procedez
Am plecat pana la urma din firma, fara a mai anunta sefii. Acum ma gandesc sa le trimit un mail prin care sa-mi justific gestul. Am plecat din cauza mai multor probleme, dar principala problema era stresul. Adica am slabit exagerat de mult, am intrat si intr-o stare depresiva puternica.....colegele mele s-au suparat ca a plecat asa, dar mai importanta e sanatatea. Pana sa plec nu ne intelegeam mai deloc, eu fiind responsabilul.
Discuție demisie
pot pleca din firma fara sa anunt sefii.acum 30 de zile au spus ca imi accepta preavizul, am vorbit cu ei prin telefon. acum vreau sa plec fara sa le mai spun
Discuție lipsa gestiune
intr-o luna am avut lipsa articole in valoare de 1000ron. nu am platit aceasta lipsa, nu stiu cum au disparut. totusi nu am inteles de ce sefii nu au luat nici o masura.
multumesc
un client a cumparat un articol de imbracaminte, care s a rupt dupa 2 saptamani. ruptura a rezultat in urma une fortari a materialului, asa parea si de aceea nu i am dat banii, nici nu i l-am inlocuit.

Am procedat corect?
considerand ca nu mai fac fata stresului de la locul de munca am vrut sa demisionez, chiar daca imi place ceea ce fac. iar sefii mei au refuzat sa-mi dea preavizul. vor o razbunare sau cred ca sunt capabila sa depasesc acest stres?