avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Activitate adina-cs

Activitate adina-cs

Răspuns la discuția intrebare
imi cer scuze am scris gresit sunt in medical din 15 noiembrie si contractul imi expira in 25 noiembrie 2012.dar eu is in medical si in ziua de azi
Răspuns la discuția intrebare
nu ati inteles bine am intrat in medical inainte sami expire contractul si am intrebat daca mi se incheie contractul sau nu poate pana nu mi se termina medicalul
e posibil sa mi se incheie contractul de munca pe termen determinat daca am intrat in concediu medical inainte sami expire contractul?
Răspuns la discuția intrebare
da contractul era pe perioada determinata dar mam imbolnavit inainte sami expire contractul si in ziua de azi sunt in concediu medical e posibil sa mi se incheie sau se prelungeste din oficiu pana ies din concediu medical nu stiu dar doctorul zice ca e obligat patronu sami prelungeasca contractul si sami plateasca medicalul iar pe urma sai recupereze de la casa de sanatate e posibil sau nu?
Discuție astept un sfat
se poate incheia un contract de munca pe termen determinat daca am intrat in concediu medical cu 10 zile inainte sami expire contractu?:(
Discuție intrebare
DACA mia expirat contractul de munca in 25 noiembrie si am intrat in concediu medical din 25 noiembrie si chiar in ziua de azi sunt in medical firma unde am lucrat poate sami incheie contractul de munca ?si de unde o sa iau bani pe medical si cui duc medicalul?
am fost in somaj din decembrie 2009 pana in august 2010 cand ma solicitat sa incep munca iar la aceasi firma. Din 13 decembrie 2010 iar ma trimis in somaj dar salarul nu lam luat din luna septembrie .Ce trebuie sa fac?E obligat sau nu sami dea salaru la zi patronul?CE pot sa fac?