avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate uydywo

Activitate uydywo

Sunt proprietarul unui blog in care sunt descrise activitatile anormale ale unei persoane in timpul muncii intr-un mod ironic , un ironic de asa natura incat poate fi considerat ca insulta la persoana respectiva . Am mentionat ca respectivul blog este un pamflet si trebuie tratat ca atare , dar imi vor aduce aceaste cuvinte "imunitate" ?
Vreau sa fiu sigur deoarece nu vreau sa risc bani sau timp (in caz ca sunt dat in judecata) dar de asemeni vreau ca acele informatii sa ramana nemodificate eventual sa mai adaug "securitate" contra acelei persoane . Mentionez ca in interiorul blogului nu sunt alte nume sau detalii care sa faca legatura directa cu mine .
Buna ziua,
Am inplinit varsta de 18 ani in 26.05.2011(diriga mi-a sugerat sa fac cererea in anul scolar viitor ca nu cumva sa se rataceasca la secretara) . Cererea pentru alocatie insotita de actele necesare au fost depuse acum 3 luni cel putin . De obicei colegii mei au primit dupa aproximativ 3 luni . Mentionez ca nu am depasit limita absentelor (nemotivate + motivate = 6) iar parintii mei nu au datorii nicaieri.
Va cer sa-mi spuneti cui sa ma adresez pentru a primi alocatia.Este vorba despre 280 lei si nu este o suma de ignorat .
Multumesc anticipat !
Discuție Demisie
Am o profesoara care nu isi face treaba.Deschide fel de fel de subiecte care nu au tangenta cu lectia si asta se intampla in fiecare ora.Acestea pe langa faptul ca intarzaie la ora si vine pe la si jumatate.Incerc sa o dau acest semestru jos de la catedra si vreau sa stiu cui ma adresez si care dovezi sunt acceptate.Spuneti,cei care se pricep,dovezile destul de puternice incat sa-si dea demisia.Ma zbat cu acest lucru deoarece obiectul care il preda este limba romana iar in 2012 dau bacul.
Multumesc anticipat !
Răspuns la discuția Am fost tepuit/inselat !
Pana acum nu am gasit nimic...inca mai caut.Probe am dat (poze cu discutii pe okazii)dar sunt pe alt nume de utilizator okazii si adresa nu corespunde cu cea a individului!#-oSpuneti sincer mai am vreo sansa sa imi recuperez banii?Si poate este importanta aceasta informatie,persoana respectiva este minor.
Buna ziua ! Sunt victima unu tepar de pe okazii.ro . Persoana de pe okazii trebuia sa-mi trimita 2 componente de calculator prin posta cu ramburs (200 Lei) dar ceea ce am primit erau aceeasi categotie si firma cu ce discutasem,doar ca erau vechi (~1998) si nu valorau nimic.A trimis coletul cu oficiu restant si la ridicarea banilor am aflat informatii despre el si bine inteles comunicate la politie alaturi de prima plangere/declaratie . Individul a fost la politie si spune in continuu ca nu are nimic de declarat si ca "rog sa respingeti plangerea ca neintemeiata si nefondata nefiind sustinuta de probe"(acestea fiind specificate in declaratia lui). Ce sa fac ???