avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate macul rosu

Activitate macul rosu

Răspuns la discuția cum pot sa divort intro zi
va multumesc mult dar sa stiti ca tot nu sunt lamurita ...care e varianta mai rapida cea la notar sau cea prin tribunal ?? noi vrem sa terminam cat mai repede pentru ca vom pleca din tara ? eu pot sa imi pastrez numele actual ? sotul e de acord pentru ca nu vreau sa imi schimb buletinul
putem mandata amandoi un avocat ????
eu si sotul meu am hotarat sa divortam .nu avem copii si vrem sa divortam cat mai repede .suntem amandoi de acord .se poate la notar ????? cum sa procedam pentru ca el trebuie sa plece din tara si vrem sa demaram formalitatile cat mai urgent
Răspuns la discuția pensie urmas copil minor
multumesc mult inca o data !!! astazi merg sa depun dosarul la casa de pensii .
Răspuns la discuția pensie urmas copil minor
multumesc pentru raspunsuri !ma-ti mai luminat un pic :D
buna seara ! as dori sa stiu daca fiul meu de 9 ani beneficiaza de pensie de urmas ? mentionez ca am divortat de tatal copilului in urma cu 7 ani si acum o saptamana acesta a decedat .din informatiile pe care le am el lucra dar a murit foarte tanar la numai 35 de ani ...daca fiul are dreptul as dori sa depun actele necesare
o cunostinta de a mea lucreaza de 6 luni in dubai pe baza unui conract de munca pe perioada nedeterminata .Are rezidenta pe 2 ani obtinuta de companie dar luna aceasta nu a primit salariul si cei de la companie ii cer si pasaportul .El a refuzat sa isi dea pasaportul iar cei de la firma nu ii vireaza salariul in cont .intrebarea e ce poate face in acest caz ? cui sa ne adresam ? contractul de munca e facut in dubai direct cu arabi ...nu e angajat la o firma in romania si detasat acolo ... vrem o mana de ajutor ...cui sa ne adresam sa ne dea niste informatii??????
pot face contract de munca unui cetatean strain care are permis de sedere ???? mentionez ca va lucra doar de sezon ca ospatar???
Răspuns la discuția firma in emiratele arabe unite
multumesc mult pentru raspunsuri !ce fel de contracte ? contracte de colaborare ?
as dori sa stiu ce acte sunt necesare si ce conditi trebuie sa indeplinesti ca sa poti deschide o firma in dubai ?:-/mentionez ca firma este pe domeniul naval infiintata in romania pot sa iau lucrari si in dubai pe firma din romania sau trebuie sa deschid si acolo o filiala sau alta firma ????????????:wassat:
problema e ca tatal nu ar fi dorit niciodata dreptul la vizitza a facut acest lucru impins de la spate de parinti lui ,bunici baiatului .el nu avenit decat o singura data dupa baiat dar bunici vin periodic si baiatul are o relatie frumoasa cu ei .acest lucru ma bucura cel mai mult !!! despre tata ce sa iau legatura cu el nu ma mai mira nimic asa a fost mereu pleaca de acasa joi si mai vine martea viitoare el traieste numai pentru el ....multumesc pentru mesaje ,sfaturi si incurajari !!!