avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Activitate ingerassweety

Activitate ingerassweety

Data nasterii : 07.08.1961
Stagiu complet de cotizare : anul acesta are 33 de ani
Vechimea in munca in conditii deosebite sau speciale : 21 de ani, 6 luni si 21 de zile - in grupa a II a de munca.
Sex : feminin.
Persoana in cauza doreste sa stie daca poate iesi la pensie partial anticipat si daca da, cand anume si in cazul acesta ar avea ceva de pierdut ?
Va multumesc anticipat !
Buna ziua !

As dori sa stiu daca se poate iesi la pensie, fara nicio problema, dupa 36 de ani de munca , lucrati in grupa a doua de munca ?
In speranta ca voi primi un raspuns, va multumesc anticipat !:)
Discuție Creditul bancar
Buna ziua !

Am o cunostinta, care a facut un credit de nevoi personale, acum cativa ani, ne girand cu absolut nimic.Problema e ca nu si-a mai achitat rata la banca de cateva luni si banuieste ca a intrat in atentia executorului judecatoresc, pentru ca a fost sunat ca trebuie sa achite toata suma . Intrebarea mea este: daca nu a girat cu nimic, desi are o garsoniera, banca ii poate lua garsoniera pentru a o vinde si pentru a-si recupera suma datorata sau totul se prescrie totul ?

In speranta ca voi primi un raspuns cat mai repede, va multumesc anticipat !
Răspuns la discuția Despre demisie
Va multumesc frumos pentru raspunsuri.
Va doresc, o zi buna.
Discuție Despre demisie
In cazul in care angajatul demisioneaza, angajatorul il poate obliga sa stea in preaviz ?Daca da, cate zile ?
Dar daca angajatul isi da demisia si in cerere e specificat, cu acordul partilor , mai e nevoie de preaviz ?
Va multumesc anticipat !