avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Activitate neo2

Activitate neo2

Discuție acoperire
buna ziua tuturor. poate spune cineva cum se poate justifica o zi libera de la serviciu,in cazul in care esti citat la judecatorie ca si parte civila ?
Răspuns la discuția mostenire sau nu ?
da. este sotia supravietuitoare si noi,2 frati . cum se imparte toata sandramaua ? sora mea imi ceda partea ei . mama ne-a scos afara din casa si eu cu sotia si copilul stam la socrii. vreau sa stiu cum pot beneficia de partea mea ?
buna ziua . cum este posibil ca pentru ucidere din culpa sa primesti 1 an si 4 luni cu suspendare ?1 an cu suspendare a primit o "cunostiinta "pt conducere autovehicul su influenta lui bachus. oare cele 2 fapte sunt aproape egale ? sau e o alta eroare judiciara ca multe altele din tara RO ?
buna ziua .voi incerca sa fiu cat mai succint. in urma cu 2 ani tatal meu a decedat . eu mai am o sora . am inteles ca 3/4 din masa succesorala ii revine mamei si,1/4 revine mie si surorii mele . e adevarat ? bun. mama are ceva probleme psihice ,as dori sa stiu cum pot intra in posesia acelor 1/4(sora mea imi cedeaza partea ei) .
Răspuns la discuția daune morale
va multumesc
Răspuns la discuția daune morale
a-ti spus "cel putin 2.500.000 eur " aceasta este limita inferioara ? deci se discuta de aici in sus ?
Răspuns la discuția daune morale
asiguratorul acopera prejudiciul produs de asigurat deci,asiguratul va raspunde......doar cu o pedeapsa cu suspendare ?
Răspuns la discuția daune morale
asiguratorul acopera prejudiciul produs de asigurat deci,asiguratul va raspunde......doar cu o pedeapsa cu suspendare ?
Discuție daune morale
in cazul unui accident rutier,soldat cu decesul unei persoane cine e responsabil de daunele morale si materiale : asiguratorul,inculpatul sau ambii ?
Răspuns la discuția codul penal
buna . am o intrebare. daca inculpatul vrea sa fie cercetat in baza lg 202/2010 art 320, mai poate solicita alte expertize, sau i-si recunoaste vinovatia si gata ?