avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Activitate gabonne8107

Activitate gabonne8107

Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Buna dimineata. Imi spuneti va rog frumos ce carti folositi pentru penal si procedura penala, conform noilor coduri? A aparut ceva....sunt in curs de aparitie?
Va multumesc.
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Ce parere aveti de (Drept civil. Drepturile reale principale in reglementarea Noului Cod Civil - Corneliu Barsan)...e mai completa decat a domnului Boroi ????...am vazut ca are vreo 150 pagini in plus... [ link extern ]
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Buna seara! Pentru concursul din 2014 intentionez sa imi cumpar urmatoarele carti :
- Gabriel Boroi - Curs de drept civil. Drepturile reale principale [ link extern ]
-Liviu Pop - Tratat elementar de drept civil. Obligatiile
[ link extern ]

Sunt complete...imi recomandati altceva? Le are cineva?

Pentru restul materiei vreau sa ma axez pe cartea domnului Boroi Institutii de drept civil in reglementarea noului Cod civil [ link extern ]

De cartea asta ce spuneti? [ link extern ]


De asemenea la Procedura Civila am Noul Cod de Procedura Civila (Comentariu pe articole) - este suficient? Sa mai achizitionez si cartea doamnei tabarca? :sorry:
Răspuns la discuția Admitere Magistratura 2014
ce carti folosim?
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Buna dimineata. Voi dupa ce v-ati gandit sa invatati la civil si procedura civila?
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Au aparut tematicile pentru concursul de anul acesta ....
[ link extern ]
[ link extern ]
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Am primit de aproximativ 2 ore Noul cod de procedura civila comentariu pe articole de Gabriel BOROI, editia martie 2013 si am apucat sa o rasfoiesc...parerea mea personala este ca aceasta lucrare este mai mult decat suficienta....recomand tuturor!!!!
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
La Procedura Civila este ok Codul de procedura civila comentariu pe articole, editia martie 2013, de Boroi? Il are cineva?
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
stie cineva cand aflam mai sigur tematica la procedura civila si din care cod ?
Are cineva modele de subiecte pentu interviu...am cautat pe forum si am gasit putine...daca are cineva mai multe va rog frumos sa postati aici...multumesc....