avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate CristinaElvira

Activitate CristinaElvira

Buna seara! As dori sa ma informati cu urmatoarea propunere:
- As vrea sa-mi dati niste nume de AVOCATI din Arad de cod civil pentru a putea divorta.
-Sunt in Spania si nu mai stau cu sotul meu de 7 ani de zile iar copilul in varsta de 15 ani este cu mine de cand m-am despartit de sotul meu. Dar nu am putut divorta de sotul meu pt ca nu a vrut.
Asa ca as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac pentru a putea divorta si ce avocati mar putea ajuta cu cazul meu de a putea divorta?
Buna! As dori sa stiu de ce acte as avea nevoie pentru un divort.

Va multumesc de raspunsuri. :love2:
As dori sa invat in viitor ceva in legutarura cu turismul si am ales stewardesa. Sunt din Arad. Dar momentan nu locuesc in Romania.
Asa ca as dori sa ma informatii daca exista acesta posibilitatae in Romania si unde mai exact?
Cat costa in Romania studiile pentru domeniul acesta?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Noile coduri sau legi...
Ma refeream in cazuri penale si civile.
Va multumesc de raspunsuri.
Răspuns la discuția Noile coduri sau legi...
In vigoare!!
Buna! As vrea sa ma ajuta-ti cu o stire care am aflat. Este adevarat ca intra ceva legi s-au coduri in octombire?
Si care sunt acelea?
Va multumesc de rasps.
=D>
Buna seara! As dori sa ma ajutati cu o nelamurire. As dori sa divortez de sotul meu si as vrea sa-mi raspund.-ti la uramatoarele intrebarii:
-Este nevoie ca fiica mea in varsta de 15ani jumate sa fie in in tara?
-Dupa ce divortez am nevoie de samnatura tatalui ca sa o pot scoate din tara?
-Se poate divorta la notar?
Va multumesc de raspunsuri!!
A falsificat acte cuam am mai spus in valoare de 100 de milione lei vechi. Ma referem ca cantitatea de 100 de milioane ia luat el fasificand acel act.
Ma intelegi? Daca nu intelegeti ceva va rog intrebati-ma ca eu va voi respunde! Va multumesc!
Este condamnat la 3 ani si 2 luni pentru falsificari de acte in valoare de 100 milione lei vachi. Fapta a facuto in 2003. Iar anul trecut in 2010 a venit si la arestat in Spania. Si el a platit suma inapoi la firma unde lucrase.
Dar cam cat iar putea scadea din pedeapsa? Ar putea ajunge la 1 an si sa-l plateasca?