avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 400 soluții astăzi
Forum Activitate harhas

Activitate harhas

Discuție somaj
Buna ziua! Pana la ce data se pot depune a actelein vederea obtinerii ajutorului de somaj pt un absolvent de facultate? Va multumesc!
O intrebare la dvs! Daca o persoana care vrea sa atraga o suma de bani pentru un proiect rural poate sa fie eligibila daca are datorii la banca intr-o tara straina? Va multumesc
Buna seara! va rog daca se poate sa ma lamuriti si pe mine cu o problema.pentru a transporta produse perisabile in toate conditiile legale,ce ar trebui infiintat? o societate sau e suficient PFA. si ce acte ar trebui.VA MULTUMESC
Buna ziua! am o nelamurire cu privire la faptul ca,o persoana daca face parte dintr-o familie care beneficiaza de pensie sociala este asicurata la CASA DE ASGURARI DE SANATATE?Va multumesc
Buna ziua! As dori sa stiu daca se poate,taxa de sustinere a licentei la o universitate privata mai poate fi legala in conditiile legii invatamantului si noului cod al studentului? si alte taxe,cum ar fi eliberarea diplomei de licenta.VA MULTUMESC:
Discuție PRET SUCCESIUNE
As dori sa stiu cat ar putea costa o succesiune a unui carnet de investitor,trei mostenitori.multumesc
Discuție FNI
As dori sa stiu daca as avea vreo sansa sa recuperez banii familiei pierduti la FNI in anul 2000,mentionez ca eu sunt fiul unei famillii in care tatal este decedat iar mama bolnava.va multumesc
Buna ziua! as dori sa stiu si eu ce se poate face impotriva comisiei de ingineri cadastru din cadrul unei primarii comunale daca acestia nu vor sa se prezinte la localizarea unei parcele de pamant.asta dupa ce ma adresat dumnealor cu cerere de acum un an in urma.va multumesc
Răspuns la discuția Alt caz succesiune
SUNT COSIDERATI MOSTENITORI IN CONTINUARE DEOARECE DOAR EXPRIMAREA NEACCEPTARII IN TERMEN DE 6 LUNI PUTEA SAI SCOATA DIN CALITATEA DE MOSTENITORI.
Răspuns la discuția CHITANTA DE MANA
MARTORUL EXISTA SI I S-A INMANAT UN EXEMPLAR AL CHITANTEI