avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 282 soluții astăzi
Forum Activitate podgorescu

Activitate podgorescu

Formularul 205, modificat, trebuie depus, pana la data de 28 februarie 2013 si
pentru personalul angajat, cu conventii civile, al asociatiilor de proprietari cu
personalitate juridica ?
Cum se aplica acest decret, (inca in vigoare), pentru un proprietar dator la asociatia de proprietari, pentru o suma, din anul 2002, pentru care s-au acumulat penalizari.
Cum pot fi prescrise si in ce cuantum, aceste penalizari ?.
De unde poate fi listat, borderoul centralizator, prevăzut în anexa nr. 8, pentru
Declaratia informativa 205/2011, pentru a insoti suportul magnetic si formularul
declaratiei, semnat şi ştampilat, potrivit legii.
Care sunt pasii, pentru completarea pe cale electronica a formularului D205/2011, cu
folosirea programului de verificare fisiere F 205, inclusiv, listarea formularului si a
borderoului, precum si inregistrarea magnetica, pe CD. Mentionez ca instructiunile
ANAF nu sunt suficient de expliciute.
Exista si daca da, care este legislatia, in vigoare, privind prescrierea si radierea
restantelor la plata cheltuielilor de intretinere si reparatii, la bloc ?
Răspuns la discuția Nedumerire
Multumesc pentru ajutor, dar imi este teama ca iar am facut o gafa. Urmand pasii indicati in Newsletter/Alerte forum, respectiv Date personale, Avatar... era sa sterg
contul, crezand ca imi va fi atribuit un cont nou. Oricum, am completat datele personale, avatar-ul, adresa de mail, care exista deja in evidenta, parola. Ce mai trebuie facut ?
Discuție Nedumerire
Echipa Avocatnet.ro ma anunta ca adresa mea de mail a fost dezabonata, la
cererea mea, prin apasarea butonului de dezabonare.
Personal, nu imi amintesc sa fi apasat acest buton si daca am facut-o, a fost
dintr-o regretabila gresala, mai ales ca respect foarte mult profesionalismul
echipei si nu am nici cea mai mica intentie de a ma dezabona.
Nu stiu ce sa fac, pentru a se reveni asupra acestei decizii si va solicit ajutorul in acest sens.
Ce trebuie sa contina dosarul depus pentru obtinerea autorizatiei si unde pot gasi formularele ?
Am extins domeniul de activitate al societatii cu un numar de activitati prin mentiune la Registrul Comertului. In declaratia model 3 am inscris, atat activitatile nou extinse
cat si activitatile deja autorizate cu o declaratie anterioara. In afara acestor activitati
mai aveam autorizate, cu alta declaratie, un numar de activitati in afara sediului social si a sediilor secundare, dar pe care nu le-am mai inscris in declaratia depusa cu acest dosar de mentiune. INTREBARE: Aceste activitati, care au fost autorizate anterior, pentru a fi desfasurate in afara sediilor, vor fi mentinute in Certificatul constatator ce imi va fi eliberat, sau vor fi anulate ?
Am extins domeniul de activitate al societatii cu un numar de activitati prin mentiune la Registrul Comertului. In declaratia model 3 am inscris, atat activitatile nou extinse
cat si activitatile deja autorizate cu o declaratie anterioara. In afara acestor activitati
mai aveam autorizate, cu alta declaratie, un numar de activitati in afara sediului social si a sediilor secundare, dar pe care nu le-am mai inscris in declaratia depusa cu acest dosar de mentiune. INTREBARE: Aceste activitati, care au fost autorizate anterior, pentru a fi desfasurate in afara sediilor, vor fi mentinute in Certificatul constatator ce imi va fi eliberat, sau vor fi anulate ?