Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Prescriere si radiere restante la plata cheltuielilor ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Prescriere si radiere restante la plata cheltuielilor de intretinere si reparatii la bloc

Exista si daca da, care este legislatia, in vigoare, privind prescrierea si radierea
restantelor la plata cheltuielilor de intretinere si reparatii, la bloc ?
Prescrierea acestor datorii se face numai in instanta, numai pentru datorii mai vechi de 3 ani si dupa analizarea acestei situatii de catre judecator.