avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Prescriere si radiere restante la plata cheltuielilor ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Prescriere si radiere restante la plata cheltuielilor de intretinere si reparatii la bloc

Exista si daca da, care este legislatia, in vigoare, privind prescrierea si radierea
restantelor la plata cheltuielilor de intretinere si reparatii, la bloc ?
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 06:23, 18 Noiembrie 2011
Prescrierea acestor datorii se face numai in instanta, numai pentru datorii mai vechi de 3 ani si dupa analizarea acestei situatii de catre judecator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stingerea penalizarilor la intretinere ibolyab ibolyab Din data de 2010 pana in 2013 am acumulat 800 ron penalizare la intretinere .In data de 2013 am achitat restanta dar penalizarea a ramas .In curul anului 2013 ... (vezi toată discuția)
Angajament de plata gigiraut gigiraut Buna seara,locuiesc intr-un bloc din sectorul 5,nu am platit intretinerea de 5 ani,s-a schimbat administratora iar cea noua solicita toata restanta si ... (vezi toată discuția)
Inregistrare restante intretinere in cartea funciara ciolpi ciolpi Inregistrare restante intretinere in cartea funciara Scuze, poate s-a discutat mai recent acest subiect dar nu gasesc raspunsuri mai noi de 2017 bazate pe ... (vezi toată discuția)