avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizare a activitatilor extinse in domeniul de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizare a activitatilor extinse in domeniul de activitate al societatii comerciale

Am extins domeniul de activitate al societatii cu un numar de activitati prin mentiune la Registrul Comertului. In declaratia model 3 am inscris, atat activitatile nou extinse
cat si activitatile deja autorizate cu o declaratie anterioara. In afara acestor activitati
mai aveam autorizate, cu alta declaratie, un numar de activitati in afara sediului social si a sediilor secundare, dar pe care nu le-am mai inscris in declaratia depusa cu acest dosar de mentiune. INTREBARE: Aceste activitati, care au fost autorizate anterior, pentru a fi desfasurate in afara sediilor, vor fi mentinute in Certificatul constatator ce imi va fi eliberat, sau vor fi anulate ?
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 11:33, 28 Martie 2011
podgorescu a scris:

Am extins domeniul de activitate al societatii cu un numar de activitati prin mentiune la Registrul Comertului. In declaratia model 3 am inscris, atat activitatile nou extinse
cat si activitatile deja autorizate cu o declaratie anterioara. In afara acestor activitati
mai aveam autorizate, cu alta declaratie, un numar de activitati in afara sediului social si a sediilor secundare, dar pe care nu le-am mai inscris in declaratia depusa cu acest dosar de mentiune. INTREBARE: Aceste activitati, care au fost autorizate anterior, pentru a fi desfasurate in afara sediilor, vor fi mentinute in Certificatul constatator ce imi va fi eliberat, sau vor fi anulate ?



Din pacate nu vor fi mentinute in noul constatator. Am luat si eu aceasta teapa pentru ca nu am trecut in declaratia 3 si activitatile autorizate anterior. Cand am observat acest lucru am mers iar la Registru si am depus o noua declaratie 3 cu absolut toate activitatiele pe care le desfasor atat la sediu, punct de lucru si in afara acestora.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizare a activitatilor extinse in domeniul de activitate al societatii comerciale podgorescu podgorescu Am extins domeniul de activitate al societatii cu un numar de activitati prin mentiune la Registrul Comertului. In declaratia model 3 am inscris, atat ... (vezi toată discuția)
Completare declaratie model 3 iliez iliez Buna ziua, In vederea autorizarii mai multor activitati la sediul social as avea si eu nevoie de cateva sfaturi: 1. Daca anterior am avut depusa o ... (vezi toată discuția)
Taxe George Marian 1982 George Marian 1982 Buna ziua. Detin o firma care pe certificatul constatator scrie ca desfasor activitate de birou. Noi nu am desfasurat niciodata activitate de birou sau sa ... (vezi toată discuția)