Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizare a activitatilor extinse in domeniul de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizare a activitatilor extinse in domeniul de activitate al societatii comerciale

Am extins domeniul de activitate al societatii cu un numar de activitati prin mentiune la Registrul Comertului. In declaratia model 3 am inscris, atat activitatile nou extinse
cat si activitatile deja autorizate cu o declaratie anterioara. In afara acestor activitati
mai aveam autorizate, cu alta declaratie, un numar de activitati in afara sediului social si a sediilor secundare, dar pe care nu le-am mai inscris in declaratia depusa cu acest dosar de mentiune. INTREBARE: Aceste activitati, care au fost autorizate anterior, pentru a fi desfasurate in afara sediilor, vor fi mentinute in Certificatul constatator ce imi va fi eliberat, sau vor fi anulate ?
podgorescu a scris:

Am extins domeniul de activitate al societatii cu un numar de activitati prin mentiune la Registrul Comertului. In declaratia model 3 am inscris, atat activitatile nou extinse
cat si activitatile deja autorizate cu o declaratie anterioara. In afara acestor activitati
mai aveam autorizate, cu alta declaratie, un numar de activitati in afara sediului social si a sediilor secundare, dar pe care nu le-am mai inscris in declaratia depusa cu acest dosar de mentiune. INTREBARE: Aceste activitati, care au fost autorizate anterior, pentru a fi desfasurate in afara sediilor, vor fi mentinute in Certificatul constatator ce imi va fi eliberat, sau vor fi anulate ?

Din pacate nu vor fi mentinute in noul constatator. Am luat si eu aceasta teapa pentru ca nu am trecut in declaratia 3 si activitatile autorizate anterior. Cand am observat acest lucru am mers iar la Registru si am depus o noua declaratie 3 cu absolut toate activitatiele pe care le desfasor atat la sediu, punct de lucru si in afara acestora.