avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate mazere cornel

Activitate mazere cornel

Răspuns la discuția va rog sa ma ajutati cu un sfat
va multumesc as mai avea o intrebare daca i-am dat acea cerere pe care nu am vazut daca a semnat-o ,pot acum sa-i mai dau notificare cu data de cand am inceput preavizul,suntem doua lucratoare comerciale care avem aceeasi problema,in 14.04 s-ar termina preavizul si ne este frica ca nu o sa ne dea salariul ,plus banii pt concediul de odihna
Răspuns la discuția va rog sa ma ajutati cu un sfat
atunci sa inteleg ca pot sa nu mai prestez preavizul deoarece mi-am gasit alt loc de munca,pot sa cer sa fac inventar ,suntem doua angajate in aceeasi situatie amindoua avem aceeasi problema
lucerez la o firma de aproximativ 5 luni ,am contract de munca incepind din 4 01 2011,in care prevede ca lucrez 40 ore pe sapt.iar eu lucrez si sambata si duminica tot timpul nu am nici un liber ,de 4 zile mi-am depus o cerere de preaviz si nu stiu cat tebuie sau daca trebuie sa imi respectperioada de 15 zile din moment ce contractul nu a fost respectat
bunaziua lucrez ca lucrator comercial la o firma din Campia turzii,de 4 luni de zile timp in care am observat o groaza de nereguli ,adica inregistrari de marfa fara facturi fiscale ,patroana ne obliga sa facem note de receptie a marfurilor pe marfa care nu intra in magazin,mai mult nu avem voie sa stim intrarile si iesirile stocul de marfa ,are mai multe magazine deschise prin zona si toate sunt cu probleme am contract de munca din luna ianuarie ,cartea de munca inca nu imi este scanata marfa cind o primesc in magazin nu o aduce cu aviz de insotire a marfi ci o scrie pe foi pe care le ia va rog dati-mi un sfat ce sa fac deoarece de doua zile am facut inventar si ne-a scos cu lipsa va multumesc