avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate avocat33

Activitate avocat33

Buna ziua,cine ma poate ajuta va rog frumos cu niste directive europene privind combaterea traficului de droguri?va rog mult,multumesc frumos#-o
Răspuns la discuția amenda administrativa
Prezinta pericolul social al infractiunii de loviri si alte violente.fata minora.lovituri cu pumnul.prejudiciu estetic(poate fi permanent).daca deficientele de respiratie nu dispar fapta poate fi incadrata in vatamare corporala grava.Amenda adm nu se trece in cazier
Răspuns la discuția furt din portofel
deci pot sau nu?cat sa-i cer?plus ca pentru asta risca sa fie dat afara de la locul de munca
un coleg mi-a furat 300 de lei,am depus plangere la politie dupa ce l-am prins asupra faptului; ca sa-mi retrag plangerea pot sa-i cer 500 de euro?:D
ar trebui instituita o noua sanctiune mult mai drastica in cazul contraventiilor,suspendarea dreptului de a conduce pe perioada de la 2-5 ani in cazul neacordarii de prioritate la trecerea de pietoni,trecerea pe culoarea rosie etc.In Romania sunt loviti zilnic 8 oameni pe trecerea de pietoni!!!! amenda de ordinul zecilor de milioane ar fi si ea bine venita (parerea mea personala)
imi pare rau ca s-a intamplat asa,singurul sfat pe care pot sa vi-l dau si care o sa va ajute este sa declarati ca nu stiati ca nu poseda permis,atat dumnoavoastra cat si unchiul(ambele declaratii sa coincida,dar nu perfect) ma intelegeti...
nu ati luat chiar deloc mult.e evident ca daca detii materiale in vederea clonarii cardurilor le detii pentru ca sa le clonezi nu sa te joci cu ele
veti fi condamnat cu suspendare,nu va faceti probleme,asta este,pe viitor fiti mai atent,intrucat viata celor din jur poate fi pusa in pericol :) mult succes
nu-ti trebuie unul bun,ca e bun sau rau vei fi condamnat cu suspendare,judecatorii pronunta pedepse din culegerile de jurisprudenta,ceea ce inseamna ca in cazuri similare pedeapsa e aceeasi : intre 6 luni si 1 an cu suspendare,pacat ca iti patezi cazierul,mult succes
studenta la drept si nu sti ca daca incredintezi masina cuiva care nu poseda permis savarsesti o infractiune?daca vei fi condamnata nu mai poti deveni avocat.