avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate elevan

Activitate elevan

Răspuns la discuția Intabulare
Si daca detin titlu de proprietate care e documentatia de care mai am nevoie?
De cata perioada de contributie e nevoie pt a fi in drept pt pensie de boala?
Discuție Pensionare
In ce conditii se poate pensiona o femeie care a ramas vaduva la 36 ani acum fiind de 60 ani impliniti?
Discuție Intabulare
Care sunt procedurile de intabulatie a unor bunuri avand titlu de proprietate si neavand ,prin ce se diferentiaza ,care sunt avantajele si dezavantajele?
Discuție executari firme
vreau sa stiu daca firma mea poate intra la executare din cauza sediului pe care il are si anume:socrul meu are o firma care este in insolventa cu multe datorii si toate conturile blocate plus executari silite de bunuri ,noi locuim la aceeasi adresa ,in prezent am si eu un srl-d cu aceeasi adresa atat a mea cat si a sediului firmei,in comun cu cea a socrului ,la ce riscuri sunt supusa si daca sunt?va multumesc
Răspuns la discuția alocatie copil 2 ani
in ce conditii e posibil sa primeasca inca un an 200 lei fara indemnizatia mea
dupa ce se termina cei doi ani de indemnizatie de crestere a copilului care va fi alocatia pe care o sa o primeasca?
exista vreo lege care imi permite sau mi-ar fi permis sa imi prelungesc ccc de le 2 ani la 3 ani copilul meu implineste 2 ani pe 1 mai 2012,daca da in ce conditii ?
firmele de recuperare a creditelor neachitate catre banca au voie sa treaca la executare daca persoana in cauza nu semneaza nici un contract cu acestia( ex - editat- fara nume, va rog)
ce riscuri am daca acum sunt pe somaj iar firma la care am fost angajata intra in insolventa,faliment