Forum Discuţii juridice Executare silită executare de catre o firma de recuperare
Discuție deschisă în Executare silită

executare de catre o firma de recuperare

firmele de recuperare a creditelor neachitate catre banca au voie sa treaca la executare daca persoana in cauza nu semneaza nici un contract cu acestia( ex - editat- fara nume, va rog)
gi-jane2, moderator
Ca sa intelegeti mai bine, intre age. colec. debite si banca sa incheiat un contract de cesiune ( sa vandut datoria) a crentelor (caz in care ati primit o notificare prin care sunteti anuntat) sau un contract de mandat ( reprezinta banca pana la stingerea datoriei, pe amiabil sau pe calea instantelor), in oricare dintre cazurile prezentate mai sus va pot actiona in instanta, si dupa o sentinta favorabila lor, se merge pe executare silita.

Cu stima.