avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate GGP

Activitate GGP

Ce pot face in legatura cu chiriasii care m-au tot dus cu vorba , cu promisiuni si nu au achitat chiria timp de 7 luni ?
Am un apartament mostenit de la sotul meu impreuna cu fiica noastra, iar el l-a mostenit de la mama lui.Acest apartament l-am inchiriat cu contract inregistrat la administratia publica.Chiriasul vrea sa obtina ajutor pt incalzire si spune ca are nevoie de viza de flotant la domiciliul respectiv.Este vreun risc pentru mine ca proprietar daca ii fac viza de flotant? Pot sa-i fac doar pt perioada acordarii ajutorului de incalzire? De la politie au intrebat daca mai am alta proprietate dobandita impreuna cu sotul meu decedat? Oare de ce ii intereseaza acest aspect?
Discuție REVISAL (2)
Rubrica "data la care produce efecte" nu ramane cea pusa de mine,tot revine la data sistemului.Eu am pus data de la ultima modioficare legata de salariat si dupa ce am salvat si am trecut la alt angajator,cand am redeschis am observat ca era pusa data sistemului adica 08.10.2011 data la care am inregistrat eu in revisal.
Discuție REVISAL (1)
La rubrica "data la care produce efecte" cum e corect sa completam?
Data de acum de cand completex revisalul asta nou sau data de la ultima modificare legata de salariatul respectv?
Doresc sa ichiriez un apartament si am nevoie de un model de contract pentru inchiriere care sa prevada tot ceea ce trebuie din punct de vedere legal inclusiv incasarea chiriei in avans pe trei luni precum si a unei garantii pentru eventuale stricaciuni sau neplata utilitatilor,etc; garantie pe care o voi restitui la sfarsitul perioadei de contract daca apartamentul este predat intr-o stare buna fara stricaciuni si cu toate platile la zi. Acest contract vreau sa-l inregistrez la administratia financiara pentru a fii in perfecta legalitate.
Va rog daca ma puteti ajuta si cu alte informatii legate de acest subiect,astept cu nerabdare .=D>