avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate r-ghost

Activitate r-ghost

In Brasov, la ora de varf ... in fata garii principale ... 3 benzi pe sens .. circulatie intensa si de pietoni si de masini .. si nu sunt sigur ca am gresit .. dar tocmai pe aceasta nesiguranta am zis sa nu agit apele ... dl. agent constatator mi-a spus ca nu e nevoie sa-mi arate filmarea ... ca e de ajuns doar statutul lui (de agent constatator) ... singurul mod de a avea castig de cauza in cazul unei contestatii era sa aduc 2 martori ... si a fost mai complicat ca a scris in PV ca eram singur in masina (si asa si eram).
Răspuns la discuția Masina vanduta!
Salut. Eu am fost in aceeasi situatie ca tine .. cu o masina vanduta cu act v-c, radiat de la fisc, fara sa mentionez in talon "instrainata catre", in 03.2008 si pana in 09.2010 cumparatorul a circulat cu ea pe numele meu, cu asigurare pe numele meu. Am fost la Inmatriculari cu toate actele si cu un sarcasm de nedescris mi-a ras in fata si mi-a zis ca numai in instanta rezolv problema. Ceea ce am si facut, dar a durat 8 luni pana am primit sentinta definitiva si irevocabila cu care am radiat masina de pe numele meu. Asa ca nu vreau sa te incurajez, dar .. mergi in instanta.
Buna ziua. Imi cer scuze ca ma bag peste topicul lui fox23 dar nu vreau sa mai deschid alt topic.
Sunt in aceeasi situatie cu fox ... numai ca eu am ales calea cea mai simpla si anume stau pe bara 30 de zile (tot pentru neacordare de prioritate la pietoni). Intrebarea mea este dupa aceste 30 de zile mai trebuie sa dau examenul de 13/15? (sau este valabil doar pentru reducere pentru suspendare de 60/90 de zile) sau doar ma duc cu dovada la Politie sa-mi ridic permisul?

Multumesc.