avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate ANDREI_oni

Activitate ANDREI_oni

Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca urmasul unui veteran de razboi, plateste impozit pe locul de veci al veteranului de razboi?
Buna seara,
Ma numesc Papa Cosmin-Ionut, sunt functionar public, din anul 2017, consilier superior, in cadrul unei agentii judetene si va rog sa imi spuneti daca exista un articol de lege care sa permita angajatorului sa ma examineze, alaturi de un consilier si un debutant, pentru ca am inteles ca se doreste eliminarea mea din cadrul agentiei, desi nu vad motivul legal...Va multumesc frumos !
Răspuns la discuția \"Autoevaluare\" cu martori...
Nu am cunostinta sa existe(,si oricum nu mi-au fosta aduse la cunostinta), intrucat procedurile existente in cadrul institutiei publice, nu sunt postate pe site-ul institutiei, conform HG600/2018, privind SCIM !
Răspuns la discuția \"Autoevaluare\" cu martori...
Autoevaluarea mi-au facut-o in urma contestatiei evaluarii profesionale, dar s-a desfasurat in 20 de minute, de la ora 16,10-16,30, cu 2 martori, care nu erau angajati decat in ultima parte a anului 2018(octombrie, noiembrie),pe baza unui chestionar primit de la angajator care cuprinde numeroase intrebari care nu corespund realitatii...
Buna seara,
Va rog sa imi spuneti care este baza legala pentru efectuarea unei "autoevaluari" intr-o institutie publica, care este perioada de timp prevazuta pentru aceasta procedura si daca este prevazuta prezenta martorilor...
Răspuns la discuția Incompatibilitate functii
in baza carei legi, a carui articol, pentru ca sunt intr-o situatie similara
Cat timp se pot tine in casierie sumele incasate, intr-o institutie publica?
Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti:1) Daca este obligatorie montarea de repartitoare de caldura pe partile comune ale unui condominiu, si in baza carei legi?
2)Daca se poate opri energia termica , pe partile comune(uscatorie si holul blocului), fara acordul proprietarilor care au peretii comuni cu uscatoria si holul blocului, si in baza carei legi?
3)Daca se monteaza repartitoare de caldura pe partile comune, cum se face repartizarea cheltuielilor cu energia termica, respectiv citirea repartitoarelor?
Buna ziua, va rog frumos sa imi spuneti daca, avand in vedere faptul ca zilele de 24,25 ale lunii februarie sunt zile nelucratoare, plata aferenta contributiilor lunii ianuarie se poate efectua si in data de 26 februarie, fara sanctiuni din partea ANAF? Multumesc frumos !
va rog sa imi spuneti care sunt caile de incetare a unui contract de munca, pe perioada nedeterminata, in cazul unui functionar public?