avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1836 soluții astăzi
Forum Activitate balika peter

Activitate balika peter

Buna ziua doresc sa incep o activitate de productie , respectiv producerea de cofraje din polistiren pentru constructi si m-ar interesa ce fel de autorizatii am nevoie pentru aceasta.
Multumesc.
Doresc sa deschid o linie de fabricare a polistirenului expandat si m-ar interesa ce institutii sau firme se ocupa cu emiterea certificatelor de calitate pentru acest produs.
as dori sa stiu cum fac calculul pentru obtinerea pretului de vanzare a polistirenului expandat,pentru ca as dori sa deshid o fabrica de productie si as vrea sa aflu toate detaliile .multumesc
As dori sa aflu ce acte,respectiv autorizatii imi trebuie pentru a deschide o activitate de productie,fabrica de producere a polistirenului expandat.
Multumesc.
m-ar interesa modalitatea prin care statul finanteaza tinerii pana in 35 de ani pentru a deschide o afacere pe cont propriu si ce demersuri trebuie facute pt. aceasta.multumesc
Am 43 de ani,dispun si de o suma de 50000 de euro,dar nu-mi ajung,investitia se ridica la aprox.150000 si ma gandesc la o modalitate de a finanta restul din fonduri ue,sau direct de la stat,avand in vedere ca voi face productie.
Buna ziua.
As dori sa infiintez o fabrica de producere a polistirenului expandat,am teren cu toate utilitatiile,informatiile necesare pt. demararea activitatii,dar m-ar interesa daca as putea obtine o finantare din partea statului sau a comunitatii europene si daca da, ce demersuri trebuie sa fac.Multumesc anticipat.