avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate alina_i

Activitate alina_i

Bună ziua!Mă interesează dacă am executare silită pentru credit aceasta se aplică și în cazul despăgubiri anrp?Mai exact a fost făcută prima plată și vreau să știu dacă îmi oprește din bani și cât ?
Răspuns la discuția Supravegherea video la birou
Da stiu eu am citit aceste lucruri,le-am scos la imprimanta le-am prezentat conducerii care nu face nimic in acest sens.Am citit si raportul in care se specifica unde trebuie montata camera din birou adica pe latura de S-V si ea este montata in spatele biroului pe latura de sud.Eu am problema cu acel cablu de internet prin care sunt urmarita de pe strada de un sofer care nu face parte din conducere.Deci solutia este plangerea la agentia ptr prelucrarea datelor cu caracter personal?
Răspuns la discuția Preluare credit ipotecar
Stiu ca este riscant dar noi stam cu chirie la care platim mai mult decat este rata la acest credit(chirie-700 lei,rata-543)iar la banca nu ne accepta din cauza varstei sotului.Am fost la notar sa intreb si a zis ca nu se poate sa inteleg ca a vrut sa scape de mine cu cea mai ieftina varianta si sa caut altul dispus sa faca un astfel de act?
Lucrez ca dispecer la o firma de taxi,in urma cu o luna s-au montat camere de supraveghere chipurile ptr paza si protectie.Montajul camerelor a fost facut de către un șofer care are autorizație și care pe lângă camere a pus un cablu de net prin care vede on line ce se întâmpla,ce se înregistrează etc..Noi nu am semnat nimic in sensul ca suntem de acord cu camerele si cu acel cablu de net.De doua saptamani incerc sa port o discuție cu conducerea pe această temă,ca nu este legal sa fiu urmărită de pe stradă ce fac eu in birou,dar fara nici in rezultat.Unde pot sa fac o sesizare in acest sens la agentia ptr prelucrarea datelor cu caracter personal?Mentionez ca acest șofer care are parolele si poate vedea oricand nu face parte din conducere
Buna ziua!Doresc sa iau o casa care a fost cumpărată prin credit ipotecar,am fost la banca si nu suntem eligibili.Intrebarea mea este daca se poate face o promisiune la notar cu clauze in care noi ne angajam sa platim ratele iar la terminarea creditului sa facem actul de vanzare cumpărare?Sau daca există o posibilitate sa facem acest lucru noi neavând acordul bancii?Va multumesc!
sotul meu are un apartament dinainte de a ne cunoaste si este proprietar,am locuit impreuna 10 ani si anul acesta ne-am casatorit ce drepturi am sau daca am drepturi asupra apartamentului:(
detin o firma si am cumparat o masina pe care nu am inmatriculat-o din cauza taxei de mediu care este aprox.2000 euro vreau sa situ daca o donez si fac acte de donatie cel care o primeste trebuie sa plateasca taxa de mediu?
stie cineva care e treaba cu creditele astea de la persoanele straine de genul:laurafinanza,florentgurche care se lauda ca dau sume mari cu dobanzi foarte mici?a luat cineva credit de la ei?:(
Răspuns la discuția credit start-up
eu detin firma din februrie si nu pot lua un credit pt. investitii,cel mai devreme dupa 3 luni si atunci cu ipoteca imobiliara daca esti dispus
detin o firma si as dori sa iau un credit pe firma.daca sunt la biroul de credite ca persoana fizica pot obtine un credit pe firma?administratorii firmelor sunt cautati la biroul de credit?