avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Activitate s_word

Activitate s_word

Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
ici
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
rea

vineri
@arva....
Am inteles ce vrei:D ! Bunurile mostenite de unul din soti sunt bunuri proprii, deci poate dispune de ele dupa bunul lui plac. Ca sa-l ,,sara'' din schema pe celalat sot si sa transmita aceste bunuri copilului este nevoie de un act de vanzare-cumparare intre el (sotul cu mostenirile) si copil. Orice alta ,,incercare'' (donatie, testament, etc) poate fi atacata in instanta cu sanse !
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Buna dimineata !

ani
@flori...

Conform Ordinului nr. 2550/2006 privind aprobarea onorariilor minimale şi maximale pentru serviciile prestate de executorii judecătoreşti,
1. pentru urmarirea mobiliara sau poprire a creantelor mai mari de 1.000 lei:
- onorariul minimal este de 60 lei plus 2% din suma ce depaseste 1.000 lei
- onorariul maximal este de 10% din creanta
2. pentru urmarirea imobiliara a creantelor mai mari de 1.000 lei:
- onorariul minimal este de 150 lei plus 2% din suma ce depaseste 1.000 lei
- onorariul maximal este de 10% din creanta.


Daca nu esti multumita tasteaza Ordinul 2550 din 2006, dai click si ai ce face in acest sfarsit de saptamana !

Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
ienicer
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Buna dimineata !

est
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
oleaca
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Buna seara !
amant:P

miercuri

E o treaba "romaneasca".... Va dati seama ca eu n-as fi avut nimic impotriva daca as fi avut garantia ca se va descurca.
Avem cenzor, nimeni din bloc nu a dorit sa fie si am angajat cu salariu, singurul salariu platit, o doamna care habar nu are cu ce se maninca cenzoratul. I-am facut fisa de post insa nici nu a citit-o dapai sa mai citeasca legislatie.


Bata-te norocul sa te bata :D! Si eu care (te) credeam un om cu printipuri care va sa zica; cand colo tu esti roman get-beget =D> Pai ce au zis ,,baietii'' (si pe buna dreptate !) : daca tuta aia de cenzoare, aia care-i paralela cu cenzuratia, manca o paine (e singura salariata !), de ce sa nu se-nfrupte si a batrana a mea/a ta ?!
Cu asta trebuia sa-ncepi povestea, neicusorule :P
Fara alte comentarii ! Ai ,,rezolvat'' problema singur, chiar tu ai spus : E o treaba ,,romaneasca'' !