avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Activitate nicool1001

Activitate nicool1001

va adresati unui avocat care sa va reprezinte in proces cum am facut si eu pentru ca sunt in aceeasi situatie si avem sanse reale de castig impotriva min de finante si a statului roman pentru ca am fost discriminati de catre aceste institutii jenante din romania............succes.
doresc transformarea din apartament in spatiu birouri firma cu intrare separata si am acordul notarial al vecinei de deasupra dar nu pot sa il obtin pe cel al vecinei cu care am perete comun pentru transformare in spatiu de birouri +intrare separata pentru ca nu vrea sub nici o forma motivand ca ea cat traieste nu vrea sa fie nici o firma la parter de bloc dehhhhh are 78 de ani mentalitae veche ce sa zic mai mult ca doar am in proiect birouri firma nu carciuma....intrebare;pot sa obtin aprobare de la mama mea care are uzufruct viager pe apartament in conditiile in care sa spunem eu i as face act de vanzare-cumparare si as diviza apartamentul meu in doua bucati in asa fel incat dupa divizare peretele meu comun sa fie cu restul de jumatate de apartament pe care proprietar va fii mama mea si sa i au de fapt declaratie notariala de la mama fiind vecin cu ea dupa aceste operatiuni si avand zid comun cu ea divizand apartamentul sau nu se poate pentru ca legea spune ca iti trebuie aprobare notariala numai de la vecinul de apartament si divizez degeaba apartamentul meu????multumesc anticipat......