avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate sbdcl

Activitate sbdcl

va rog sa mi dati un link OUG 138/2000
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
doru6 a scris:

Poate o sa vi se para paranoia, dar mie treaba asta cu interviul a carui pondere a fost ridicata la 25% din nota si faptul ca interviul a fost programat la mare distanta dupa testul de rationament logic mi se pare foarte suspecta. In anii trecuti interviul incepea imediat dupa rationament, cand deci nu se cunostea ce rezultate s-au obtinut la aceasta proba. Mie imi da impresia ca acum au lasat vreme sa-si aranjeze ploile.

Ne auzim dupa interviu cu impresii, dar am inceput sa ma simt destul de naiv.

P.S.: Oricum, cunosc 2 fosti colegi pe care nu ii duce capu' absolut deloc si au intrat la INM fara probleme, deci nu m-am gandit niciodata ca nu se fac si aici aranjamente insa pana anul acesta cred ca se faceau intr-o pondere destul de mica.


Ce zice doru nu e departe de adevar, ei vor stii ce note ai si vor putea f bine sa ti dea un 10 la intervu si sa nu intri la imn pt ca nu veti face media ca sa intri in limita locurilor , Iar ceea ce zicea cineva aici ca daca esti bun intri nu se sustine la o proba interviu cu 6,7 oameni cu parerile si notele lor subiective,nu este un concurs cu aceleasi subiecte pt toata lumea ,(nu te intreaba ca la proba juridica ce stii din materie) Ce iti place tie poate nu imi place mie,mie poate una mi se pare frumoasa si altuia urata sau piti. Voi de fapt vreti sa va autoconvingeti ca nu e nimic rau ca comisia stie dinainte daca pana la acel moment ai nota de intrare sau nu, si la scoala profii stiau ca daca iti dau o nota mai mare te salveaza de la corigenta sau daca iti dau o nota mai mica te lasa corigent , este o mentalitate de care nu poti scapa , daca ai sa zicem 7 inseamna ca esti mai slab pregatit decat cel cu 9 sau 8 si oricine se gandeste asa , ar trebui militat contra si nu sa lasi sa treaca asa ceva f important ca ei vor sti cine are medie de intrare sau nu, NU exista niciun argument ca cei din comisie sa stie ce rezultat ai si in subconstientul vostru chiar daca vreti sa va imbarbatati si voi ganditi ca nu este normal sa se stie dinainte daca ai medie sau nu de intrare......si asta cred ca e parerea multora si ar trebui sa vorbiti fara frica(chiar daca ar fi cel mai curat concurs din lume, ce concurs e acela unde se stie ce medie ai pana la interviu )
Tinand cont de cati nu se prezinta la judecata o sa castige destul, or sa aiba destui clienti
In 2013 cand mai precis?
Ce spuneti de noul cod de proc civila si angajarea avocatilor din oficiu pt cei care nu s prezenti in instanta?
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
sbdcl a scris:

pai si daca te intreaba n ai intrat anul trecut, anul asta tot acasa ai stat ca sa inveti, adica la modul pai cati ani iti trebuie ca sa inveti? Ce le raspunzi???

Cum ati facut cu parintii sa fie de acord sa stati acasa sa invatati in conditiile in care nu va garanteaza nimeni ca intrati sau in conditiile in care anul trecut n ati intrat ?ca totusi nu mai avem 18 ani....?? Ce le a ti zis sa fie de acord? aici nu ma refer la cei care sunt casatoriti, plecati de acasa


asta e o intrebare pt cei care locuiesc cu parintii cum ati facut sa nu lucrati?
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
pai si daca te intreaba n ai intrat anul trecut, anul asta tot acasa ai stat ca sa inveti, adica la modul pai cati ani iti trebuie ca sa inveti? Ce le raspunzi???

Cum ati facut cu parintii sa fie de acord sa stati acasa sa invatati in conditiile in care nu va garanteaza nimeni ca intrati sau in conditiile in care anul trecut n ati intrat ?ca totusi nu mai avem 18 ani....?? Ce le a ti zis sa fie de acord? aici nu ma refer la cei care sunt casatoriti, plecati de acasa
A fost cineva la Balul Avocatilor? La Palat?
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
ce a fost anul trecut era valabil anul trecut, daca tot sunt atat de multi pe forum care dau cel putin a doua oara ar fi dragut si le am multumi sa ne zica cum decurge interviul si exemple de spete, cum sunt cei din comisie, se sta la o masa cu ei sau cum???
cum se traduce expresis verbis??