avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 330 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocatii dupa noul cod proc civila vor fi angajati din ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocatii dupa noul cod proc civila vor fi angajati din oficiu

Ce spuneti de noul cod de proc civila si angajarea avocatilor din oficiu pt cei care nu s prezenti in instanta?
Cel mai recent răspuns: justice123 , utilizator 16:45, 18 Septembrie 2012
mai cistiga avocatii din oficiu ceva bani. Oricum onorariile ptr oficii sunt mici.
Tinand cont de cati nu se prezinta la judecata o sa castige destul, or sa aiba destui clienti
Aha, deci pentru asta-mi cere instanta 50 de lei in caz de neprezentare.
Care este articolul din CPC va rog?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocatul a neglijat să ceară micșorarea cheltuielilor de judecată solicitate de partea adversă. s-a finalizat și recursul, ce se mai poate face în această etapă? lolita45 lolita45 Buna ziua, Am urmatorul caz: acum cativa ani am dat in judecata o banca pentru clauze abuzive intr-un contract de credit. Am pierdut pe fond, la fel si in ... (vezi toată discuția)
Vreau sa anulez contractul cu avocatul cvisa cvisa Cum ar trebui procedat pt a anula contractul cu avocatul? Nu am pretentii financiare, dar vreau sa fie consemnat faptul ca nu ma mai reprezinta in Instanta ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna sa fii avocat? allyssa allyssa Buna seara. De la intrarea mea pe forum si pana acum, am stat numai pe sectiunea dedicata magistraturii. Insa incepe sa ma tenteze si ideea de avocatura, ... (vezi toată discuția)