Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocatii dupa noul cod proc civila vor fi angajati din ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocatii dupa noul cod proc civila vor fi angajati din oficiu

Ce spuneti de noul cod de proc civila si angajarea avocatilor din oficiu pt cei care nu s prezenti in instanta?
mai cistiga avocatii din oficiu ceva bani. Oricum onorariile ptr oficii sunt mici.
Tinand cont de cati nu se prezinta la judecata o sa castige destul, or sa aiba destui clienti
Aha, deci pentru asta-mi cere instanta 50 de lei in caz de neprezentare.
Care este articolul din CPC va rog?