avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 340 soluții astăzi
Forum Activitate alexandru222

Activitate alexandru222

Buna ziua , as dorii care sunt taxele pentru infinatarea punctului de lucru , am tot cautat , dar nu am gasit nimic concret ! Multumesc pentru ajutor
Discuție Card Debit
Buna ziua !
Acum 3 saptamani tatal meu a facut atac vascular cerebral . As dorii sa stiu cum as putea sa intru in posesia pin-ului de la cardul de de salariu pe care il are in conditiile in care el nu poate sa vorbeasca deloc decat cateva cuvinte ( da , nu , pai , cand ) !
L-am intrebat care este pin-ul cardului dar fara succes , cred ca nici nu isi poate aduce aminte !
Am inteles ca singura modalitate ar fi la un notar public care sa constate ca nu poate sa vorbeasca !
Alte solutii ?
Discuție Tranzactie
Buna ziua !
Acum cateva zile am fost contact de cineva pe email in legatura cu un anunt pe care il am postat pe un site de licitatii din romania ! In anunt este vorba despre un telefon pe care vreau sa il vand , omul respectiv mi-a spus ca e de acord cu pretul si ca imi trimite banii prin western-union , eu in schimb trebuie sa i trimit lui telefonul in Nigeria , mi-a dat toate cele necesare expedierii , mi-a spus ca imi trimite el primul banii !
Acum stau si ma gandesc ca exista posibilitatea sa fie scammer ? Ma gandesc ca imi trimite banii si dupaia spune ca nu i-am trimis telefonul , chiar daca eu intentionez sa fac asta , mentionez ca tine neaparat ca telefonul sa fie trimis prin EMS ! I-am spus ca DHL e mai rapid in schimb o tine pe a lui cu EMS .
Ce as dorii sa stiu !
Daca imi trimite banii prin western union exista posibilitatea sa i ia inapoi ?
Ce se intampla daca spune ca nu i-am trimis telefonul desii eu o fac ?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri , daca mai am ceva de intrebat o voi face aici !
Răspuns la discuția Import Rivotril 2mg
Va multumesc pentru raspuns , atunci care ar fi posibilitatea ca totusi sa aduca aceste medicamente ? Banuiesc ca daca infinteaza o firma nu ar mai exista probleme , dar ma gandesc si ca ati mentionat ca aceste medicamente se elibereaza pe baza de reteta ! Deci imi puteti da o cale simpla pentru al putea ajuta ?
Va multumesc
Buna ziua !
Am un prieten care in ultimul timp a gasit pe cineva care sa cumpere rivotril 2mg , el avand foarte bune relatii cu china , a gasit acolo un asa zis "supplier" care sa i livreze medicamentul respectiv , dar problema este ca el vrea sa importe acest medicament ca persoana fizica , bazanduse pe faptul ca chinezul de acolo i trimite medicamentele din UK , prin curier , spunandui ca la livrare nu trebuie sa semneze pentru ele si ca totul este 100% sigur . Este vorba de o cantitate de 1000 de cutii .
As dorii sa stiu ce riscuri sunt pentru ceea ce vrea el sa faca !
Va multumesc
Răspuns la discuția Help
ok v-a multumesc pentru raspunsuri si rapiditate
Răspuns la discuția Help
ok am inteles ma interesa doar daca este legal ca organul de politie sa dea astfel de informatii despre proprietarul acelui numar unei persoane cu care este doar "prieten"
Răspuns la discuția Help
nu este nici o cauza penala ... este doar o curiozitate stupida a persoanei respective de a afla identitatea mea pentru a o folosii la nu stiu nici eu ce ... nu este vorba de ceva penal ...
Discuție Help
Buna ziua ... as dorii sa stiu daca este legal ca o persoana sa se intereseze prin intermediul unui organ al politiei despre numarul meu de la masina ... din cate am inteles de la cineva care cunoaste persoana respectiva ar urma ca aceasta sa vorbeasca cu un organ al politiei sa aceseze baza de date si sa se intereseze pe numele cui este inmatriculata masina .
As dorii sa stiu daca toata aceasta actiune este legala si ce se poate face in acest caz .
Va multumesc