avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate TuEsti

Activitate TuEsti

c-am cat mar costa sa depun contestatie la executare silita ?
Procesul verbal primit in 17.02.2011 de la "nasu" :) pe tren in drum spre germania nu am cum sa-il mai contest, deoarece am venit in 10.2011 inapoi in tara, dar procesul verbal emis pe 18.11.2011 ora 10:47 de catre executori judecatoresti mai pot sal contest ? s-au primul e valabil pentru ca vad si o copie a PV de la cfr anexat pe ultima pagina. mentionez ca azi l-am primit prin posta rapida. deci de azi am stiut de acest proces trimis de catre executori nu cel de la cfr. Prima foaie e Somatie a doua Proces verbal a treia procesul cfr. pe langa alta comunicare cu propirea conturilor proces verbal al exect. si procesul de la cfr.
Buna. Am si eu o problema si mare nevoie de un sfat.
Am luat o amenda de la C.F.R in 17.02.2011. plecand din tara nu m-am interesat despre amenda si nu i-am dat mare atentie fapt ca mi-a gresit si prenumele pe procesul verbal care mi l-a dat "nasu". in loc de narcis a scris marcus. am venit in 10.2011 inapoi in romania si am vazut ca mi-au trimis foi de la executori judecatoresti tot pe numele de marcus si nu le-am bagat in seama, dar azi 30.12.2011 mi-au lipit pe poarta alte 2 foi pe numele meu scris corect narcis aceiasi problema.

Comunicare catre ...."eu"
cu domiciliu in etc.
Va comunicam prin prezenta ca in dosarul executional nr......../2011, in baza incheierii de incuviintare a executarii silite nr ........./2011 a Judecatoriei Timisoara si a titlului executoriu - Proces verbal de contraventie seria A nr .... / 17.02.2011 si a proces verbal 18.11.2011 emis de "nasu si executorii", conform prevederilor Codului de procedura civila, am procedat la propirea conturilor dumneavoastra. 1 B.C.R ................. vreo 32 de banci enumerate. Pana la concurenta sumelor de XXXX,XX lei suma compusa din xxx,xx lei despagubiri civile datoare caii ferate si xxxx,xx lei onorariu executare si cheltuieli executare silita in favoarea creditoarei CFR cu sediul in timisoara.


Ideea e daca se poate face un recurs ceva pentru ca deabea azi 30.11.2011 mi-a venit Comunicarile pe numele meu pana acum numa foi pe alt nume mi-au venit si nu le-am bagat in seama si am si card la unele din bancile enumerate. Si nu as vrea sa platesc acesti bani pt ca "nasu" mi-a dat amenda pe nedreptare. cumparasem un bilet international pe care scria not valid in country of residence si i-am aratat si resedinta din germania si el mi-a dat amenda ca nu e valabil in romania ca aici am domiciliu ca nu conteaza unde am resedinta plus ca mi-a gresit si prenumele in procesul verbal. Ma ajutati va rog spunetimi daca se poate revoca treaba asta sau ce ar trebui sa fac.
Răspuns la discuția Dreptul la perchezitie corporala
Data post: Vineri, 29 Iulie 2011, 00:23
De cele mai multe ori , goliciunea mintii este mult mai rusinoasa si mai inspaimantatoare decat goliciunea celui mai urat trup





Indiferent daca raspunsul dvs , se doreste a fi o gluma , dra.Olimpia Ilie are dreptate .
In cazurile despre care ati facut vorbire este vorba despre un control corporal si nu despre perchezitia corporala.
Cred ca restul divagatiilor nu isi au rostul , mai ales ca vi s-au postat si textele de lege





probabil mai inteles gresit dra ilie a spus ca nui vb de perchezitie corporala.. in tot topicul postat ci despre control corporal.care e cu totul alceva legea cu perchezitia am citito in nenumarare randuri pe mai multe forumuri si sa ajuns pe multe forumuri sa se inchida subiectul cu ??? deci perchezitia am inteleso si eu acuma despre control vreau sa stiu legea ce ai postato scrie clar de la inceput . "Efectuarea perchezitiei corporale" eu vreau sa stiu legea controlului corporal ? sau mai pe scurt are voie un politist pe strada sa te caute prin buzunare peste tot fara sa fi fakut nimik in acel moment doar plimbandu-ma pe strada.
Răspuns la discuția Ce este rezidenta?
am si eu o problema legata de rezidenta. locuiesc in germania de 2 ani si ceva actele de domiciuliu in germania mi le-am fakut in 2009. anul acesta in 2011 am fost in romania cu trenul am ajuns bine mersi akas . cand mam intors inapoi imi cumparasem un bilet Interrail Global pass pe care scrie pe el Not valid in Country of residence. de la timisoara la arad nu mi-au spus nimik nimeni .. de la arad la curtici am primit o amenda de 400 ron . pt ca nu imi era valabil biletul cik. si iam prezentat si actul german care imi scria adresa si de cand is domiciliat akolo. iam explicat controlorului de la cfr ca nu mai locuiesc in romania si tot nu a vrut sa inteleaga. akuma ideea e k mia fakut omu amenda si ma intrebat la un moment dat dak am vreo obiectie sa o scrie... eu iam spus da am .. Am prezentat C.I actul de rezidenta din germania si biletul de tren cu nr INT........ . la care el a scris akolo.... Mi-a prezentat o carte de identitate si biletul Interrail global pass cu nr INT..... dar resedinta o am in germania. as vrea sa stiu ce pot face pt ca eu plekasem din tara si nu mam intors inca inapoi in romania si am inteles ca mau dat in judecata.. ?
Răspuns la discuția Dreptul la perchezitie corporala
Nu vreau sa par "rautacios" daca legea Perchezitiei corporale, domiciliara etc a fost postata .. as vrea sa posteze cineva si legea controlului corporal. Din cate am inteles eu la urma nu e vorba de perchezitie e vorba de control corporal cum spunea doamna Ilie. nr de ART. aliniat ... daca este posibil eu nu ma pricep dar vreau sa ma informez pe viitor.