avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Activitate qromulus

Activitate qromulus

Răspuns la discuția comitetul de bloc
Multumesc
Buna ziua, un membru din comitetul de bloc nu poate sa exercite atributiunile din motive medicale. Poate sa imputerniceasca pe un membru asociatiei sa-l reprezinte in sedintele comitetului de bloc?
Sau mai bine zis, ne permite legea , pentru un an, sa trecem la sistemul pausar , cu toate ca noi avem conorizat individual caldura ?
care este cea mai usoara metoda da a da in judecata asociatia de proprietari ?
va multumesc mult de tot, mi-iati fost de un mare AJUTOR, acum astept ca justitia din Romania sa-si faca datoria, cred ca o sa apelez la un avocat de la dumneavoastra sa-i dau in judecata ca de 4 ani ma tot fura, si as mai vrea sa ma invatati cum sa procedez. multumescccccccccc
in primul rind va multumesc frumos pentru promtitudinea raspunsului.
ok, calculul caldurii se face de catre o firma autorizata, dar............... administratorul le comunica celor de la firma cine si-a montat centrale si daca si-au izolat tevile care trec prin apartament pentru ai scade de la calculul partilor comune, stiu ca legea nu permite asemenea scazaminte si toti locatarii, indiferent daca au sau nu au centrale, participa la plata partilor comune
multumesc
buna ziua
am si eu o nelamurire, in blocul care locuiesc s-au montat repartitore de caldura.
o parte din locatari si-au montat sisteme de incalzire proprii(centrale).
administratorul nu le mai calculeaza partile comune, la cei cu centrale, (conform legii partile comune se platesc de toti lacatarii) . vreau sa stiu daca procedeaza in baza legii sau ne "fura" pe noi, ceilalti locatari care nu au centrale.
puteti sa-mi dati legea care specifica exact cum se repartizeaza cheltuielile la partile comune ?
multumesc si va ramin dator
o zi buna!