avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate gabriellapreda

Activitate gabriellapreda

Răspuns la discuția SECHESTRU ASIGURATOR
ANAF a nominalizat doar apartamentul si masina sotului.
Buna ziua .

Va rog sa ma lamuriti si pe mine intr-o problema cu care ma confrunt .
Sotul are sechestru asigurator pe bunurile mobile si imobile in urma unui dosar cu ANAF ,dosar solutionat si rezolvat prin instituirea unei propriri pe salariu .Avem in proprietate doua masini .Masina mea este pe numele meu .Ea trebuie sau nu inclusa in bunurile sechestrate ?
Va multumesc .
Am inteles.Va multumesc .
Am gasit o asociatie umanitara dar sponsorii doresc ca in contract sa apara si numele meu si cazul pe care il sponsorizeaza .Este posibil ?
Buna ziua .
Am nevoie de o suma mare de bani (> 10 000 euro )pentru o interventie radiochirurgicala in Germania .
As putea gasi societati dispuse sa ma ajute ,dar nu stiu modalitatea legala prin care sa se faca acest lucru .As vrea sa ma informez bine inaimte de a solicita ajutorul .Pot fi sponsorizata eu ,persoana fizica ? Ce documente ar trebui sa prezint societatii ?

Va multumesc.
Intr-o institutie de stat(spital) ,cine se sesizeaza ca un angajat a ajuns la varsta de pensionare :institutia sau angajatul ?
Va multumesc pentru raspunsul prompt.Dar,spuneti-mi va rog ,daca societatea este doar pe numele sotului meu ,iar locuinta este bun comun ,are acest lucru vreo relevanta ?
Buna ziua.
Sotul meu,administratorul unei firme , este urmarit penal pentru evaziune fiscala ,motiv pentru care s-a instituit sechestru asigurator pe locuinta noastra(si alte bunuri mobile ale firmei).Ce inseamna acest lucru ? Putem ajunge in situatia de a pierde casa?